Břidličná se mezi krajskou elitou drží, i když ji její rozpočet řadí spíše mezi chudší krajské kluby. Vedení oddílu se však s tímto stavem nespokojuje a do budoucna počítá s tím, že by se podmínky v klubu mohly zprofesionalizovat a tým by se mohl dostat do stabilní silné osmičky soutěže.

„Máme velmi dobrou podporu místní samosprávy a také fotbalových příznivců, kteří náš tým podporovali i v dobách, kdy se nám příliš nedařilo," řekl předseda TJ Kovohutě Břidličná Ludvík Zifčák a dodal.

„Velkým pozitivem rovněž je, že realizační tým zůstává pohromadě, tedy trenérem bude i nadále Jan Jedlička, jeho asistentem Karel Stefanovský a vedoucím mužstva Oldřich Mrhal, a že i přes značný zájem o naše hráče jsme si udrželi všechny nejzkušenější fotbalisty, kteří jsou považováni za skutečné srdcaře a patrioty klubu z Břidličné.

Jedná se především o Davida Jiřičného, Kamila a Michala Kocúrovy, Ludvíka Zifčáka, Romana Györgyho, Ladislava Smažinku a Miroslava Kladníčka, který sice nepatří věkem mezi nejzkušenější, ale svými výkony rozhodně mezi opory, bez kterých si tým lze jen těžko představit."

Břidličnou po skončení sezony opustili Přecechtěl s Jahodou, kterým skončilo hostování z Jiskry Rýmařov. Na druhé straně se z hostování z Prahy vrátil Holčák a po dlouhých zdravotních problémech se do přípravy opětovně zapojil Jan Zifčák.

„Oba patří mezi opory týmu a v době jejich nepřítomnosti nám hodně scházeli," vysvětloval předseda fotbalové Břidličné. „Navíc v pokračování sportovní kariéry přislíbili pokračovat Olejár s Kurejem a tým by mělo posílit několik nových hráčů, možná i z exotických zemí," dodal Ludvík Zifčák starší.

Příslibem do budoucna jsou podle předsedy oddílu i mladí odchovanci z klubu. „Velmi dobře se zatím projevují především Patrik György s Janem Kocúrem, kteří již pravidelně nastupují za áčko, ale kvalitních mladých fotbalistů, se kterými v budoucnu počítáme, máme samozřejmě více. Zde bych mohl vyjmenovat například Chmelaře, Minicha, Jana Kladníčka, Koželouška, Vojtu Cabáka nebo Volánka," vyjmenovával mladé hráče šéf fotbalu z Břidličné Ludvík Zifčák senior.

Do Břidličné by ale mohlo zamířit hned několik nových posil. Jednou z nich je například Drexler z Opavy, který v Břidličné již v minulosti hrál, a další hráči, kteří se zapojili do přípravy s týmem.

„O Drexlera jsme měli již v minulosti zájem a v podstatě jsme dohodnuti. S dalšími jednáme a jejich jména zveřejníme, až budou přestupy dotažené do konce. Jediné, co mohu prozradit, je, že jednáme o angažmá dvou juniorských reprezentantů z afrického kontinentu," uvedl předseda TJ Kovohutě Břidličná.