Divizní soutěž má za sebou po minulém víkendu a patnáctém odehraném kole přesně svou polovinu. Fotbalisté Města Albrechtic se představili na hřišti Kravař, které se tlačili do horní poloviny tabulky. „Naším cílem pro podzimní část bylo umístění ve středu divizní tabulky bez sestupových starostí. Myslím, že se nám to daří a můžeme být zatím spokojeni,“ řekl manažer Avíza Antonín Mura.

Albrechtičtí fotbalisté se představili v minulém kole jako pátý tým tabulky na hřišti Kravař. „Na zápas jsme se dobře připravili a chtěli jsme v něm bodovat. Mužstvo na to máme, a když se vyvarujeme chyb, tak máme šance uhrát výsledky i na hřištích soupeřů,“ pokračoval albrechtický kouč Procházka.

Červenka podržel

Avízo začalo utkání velice dobře. Hned na začátku měli dobré příležitosti Karel Burián a Vaculík. Domácí se také snažili, ale tahali v zápase za horší konec. Ve 22. minutě se ukázal parádní střelou ze třiceti metrů Vaculík a domácí brankář lovil míč poprvé ze své sítě. Domácí tým se ještě ani nevzpamatoval z inkasované branky a hosté udeřili podruhé. Domácím brankářem vykopnutý míč vrátil pohotově zpět do jeho branky z dobrých pětatřiceti metrů hostující Los a Albrechtičtí byli evidentně na koni. Domácí byli zaskočeni a i přes bojovný výkon a snahu se do přestávky výrazněji neprosadili.

„První poločas nám vyšel výborně. Soupeře jsme velmi dobrým a zodpovědným kolektivním výkonem k ničemu nepustili, a naopak se nám podařilo dvakrát skórovat. Pro další výboj to hodně znamenalo,“ vysvětlil albrechtický manažer Mura.

Ve druhém poločase hostující tým pokračoval ve výborném taktickém výkonu a kontroloval vývoj utkání. Domácí se vzchopili a začali před albrechtickým gólmanem Červenkou zatápět. Hostující brankář ale měl svůj den a domácím všechny, i ty největší šance pochytal, čímž se jasně zařadil mezi nejlepší hráče utkání.

Mohou jít ještě výš

Avízo pak mohlo po rychlých protiútocích své vedení ještě navýšit, ale skóre se již nezměnilo. „Za výborný kolektivní výkon musím celý tým pochválit. Vyzdvihnout musím zejména brankáře Červenku, který nás podržel a má velkou zásluhu na vítězství. Předvedli jsme kvalitní výkon a po zásluze jsme vyhráli,“ dodal manažer Antonín Mura.

Albrechtičtí po vítězství v Kravařích mají již sedmadvacet bodů a jsou v tabulce divizní soutěže na výborném čtvrtém místě s pouhým bodovým odstupem na třetí Porubu a čtvrtý Šumperk. V neděli se hraje předehrávané první jarní kolo a v něm přivítají albrechtičtí fotbalisté na svém hřišti loňského účastníka Moravskoslezské fotbalové ligy, Dolní Benešov. Před definitivním závěrem podzimu tak Avízo ještě může poskočit výš.

„Jsme s vývojem divize spokojeni a cíle jsme prakticky již splnili. Chceme ale zakončit podzim co nejlépe a nedělní domácí zápas vyhrát. Navíc si ještě můžeme vylepšit pozici na předních místech tabulky,“ zakončil Mura.