Domácí fotbalisté předvádějí v letošní sezoně I.B třídy hodně nevyrovnané výkony. Nejinak tomu bylo i v sobotním duelu proti favorizovanému Chlebičovu. Úvalno po debaklu ve Vítkově mělo těžkou úlohu napravovat reputaci proti kvalitnímu soupeři. Hosté také v úvodních minutách potvrzovali své kvality a po necelých patnácti minutách šli do vedení gólem Davida. Domácí ale inkasovaný gól nabudil a začali podávat obětavý a bojovný výkon.

Hosté byli překvapeni a tahali za kratší konec. Po několika možnostech před brankou Chlebičova zajistil vyrovnání Škyvara a zapas dostal ještě větší náboj. Hráči Úvalna podávali velmi dobrý výkon a velkou bojovnosti soupeře zaskočili. Výsledkem byl druhý gól v síti hostů z kopačky Bartoníčka a hra Chlebičova dostala ještě větší trhliny.

Bojovný a obětavý výkon předvádělo Úvalno i ve druhé polovině utkání. Hosté se nechtěli s vývojem zápasů smířit a viditelně přidali. Domácí odpovídali zvýšeným úsilím a bojovností. Chlebičov měl několik příležitostí, ale branky padaly do otevřené obrany hostů na druhé straně hrací plochy. Na nadějných 3:1 zvyšoval za jásotu domácích fanoušků Ryška.

Zaskočení fotbalisté Chlebičova marně hledali recept na výbornou hru domácího kolektivu, který pečetil své zaslouženě vybojované vítězství čtvrtou brankou Čandase. Hosté se střelecky neprosadili ani v závěrečných minutách a ze zaslouženého vítězství v poměru 4:1 se mohli radovat fotbalisté Úvalna, kteří v příštím utkání cestuj do Kylešovic.

TJ Úvalno – Chlebičov 4:1 (2:1)
Branky: Škyvara, Bartoníček, Ryška, Čandas – David