„Zasloužené vítězství pro Úvalno,“ shodli se domácí asistent trenéra Roman Poklop a jeho protějšek na hostující lavičce Petr Barvík, který zastupoval nepřítomného kouče Jindřichova. „Jsem velice spokojený, opět jsme potvrdili naši neporazitelnost. Jindřichov je velice nepříjemný soupeř, kluky jsme proto nabádali, aby hodně stříleli,“ přemítal Poklop.

Vedoucí hostujícího mužstva radostí pochopitelně nehýřil: „Spokojení určitě nejsme, chtěli jsme bodovat, ale co si budeme nalhávat, domácí byli jasně lepší! Kromě gólu jsme si téměř nevytvořili žádnou další šanci, vystřelit za zápas jen dvakrát na branku, to je skutečně málo,“ láteřil Barvík.

Úvalno má na kontě už desátý gól

Úvalno je v letošní sezoně na domácím trávníku nesmírně produktivní, po sobotním 6. kole už před zraky vlastních fanoušků nastřílelo dohromady deset branek. Skóre okresního derby otevřel už v 7. minutě Simichanidis, jenž proměnil hned první vážnější příležitost domácích. Gólovou výzvu pak zahodil Čandas, když z dorážky mířil mimo tyče prázdné branky.

Hosté byli hodně nebezpeční pouze v prvním poločase. Po čtvrthodině hry srovnal skóre Martin Sklenařík výstavní trefou z hranice vápna, později - už za stavu 2:1 pro Úvalno po gólu Halíře z 23. minuty - ještě poslal míč z hlavičky těsně nad břevno. Druhý gól vzal Sklenaříkovi domácí zachránce Komžík, který po hrubé chybě gólmana Šlosara vyrazil míč metr před brankovou čarou na roh.

Proti útočnému Úvalnu postavili Jindřichovští jen chatrnou obranu

Po přestávce už měli domácí jasně navrch a Slezan, který sám hodně chyboval v defenzivě, si vylámal zuby na zodpovědné obraně Úvalna v čele s kapitánem Kamilem Sovadinou. V 50. minutě se nejprve ozvala tyč Spurného svatyně, krátce na to vyrobil gólman Jindřichova trestuhodnou hrubku: daleko od své branky odkopl balon jen k domácímu Ryškovi, který ho s přehledem uklidil do sítě.

Petr Barvík si při hodnocení svého mužstva nebral servítky: „Nezískáváme odražené balony. Naše obrana hrála hrozně. Tolik chyb co udělali, to jsem neviděl snad už půl roku. Jen nakopáváme balony bez myšlenky dopředu, ale takhle to ve fotbale nejde.“

Patnáct minut hrůzy zakončil gólem na 4:1 Žitník, jenž poslal halfvolejem odražený míč k tyči. Hosté byli na kolenou - místo toho, aby se hnali za vyrovnáním, jen odvraceli útočnou aktivitu Úvalna. A kdyby brankář Spurný v závěru utkání nevyrazil Čandasovu ránu, odjížděl by Jindřichov s debaklem.

„Gólman Šlosar opět zachytal velmi dobře. Na kluky můžu říct jen chválu,“ usmíval se domácí asistent trenéra Poklop. „Od soupeře jsem asi čekal víc. Ale když se ohlédnu zpět, při standardkách Slezan hrozil stále,“ doplnil Poklop.

TJ Družstevník Úvalno - TJ Slezan Jindřichov 4:1 (2:1)
Branky: 7. Simichanidis, 23. Halíř, 55. Ryška, 62. Žitník - 16. Sklenařík.
TJ Družstevník Úvalno: Šlosar - Dorňák, Komžík, Čandas (87. Klement), Halíř (87. Petr Sovadina), Sigmund, Matumov, Simichanidis, Ryška (70. Malinovský), Žitník, Kamil Sovadina. Asistent trenéra: Roman Poklop.
TJ Slezan Jindřichov: Spurný - Táborský, Jakub Sklenařík (76. Boháček), Sadlek, Dimitrov, Blahož (56. Karel Barvík), Hanslík, Vergos, Vavřík, Kus (54. Kostka), Martin Sklenařík. Vedoucí mužstva: Petr Barvík.