Sokol Dolní Moravice – TJ Úvalno 0:3 (0:1)

Úvalenští fotbalisté cestovali na hřiště ambiciózního soupeře s cílem uhrát první letošní body, ale byli si vědomi síly soupeře. Dolní Moravice zejména v domácím prostředí boduje a také v sobotním utkání nechtěla odejít z prázdnou. Ostatně od úvodního hvizdu rozhodčího to bylo na hřišti znát.

Oba celky produkovaly ofenzivní fotbal se snahou o častou střelbu. Diváci tak viděli v průběhu zápasu celou řadu pěkných fotbalových akcí a zajímavé okamžiky před oběma brankami. Hra se přelévala od jedné branky ke druhé a brankáři museli řešit nebezpečné situace ve své šestnáctce. Střelecky ale v utkání vycházeli o poznání lépe fotbalisté hostujícího kolektivu, kteří si do přestávky zajistili jednobrankový náskok zásluhou úspěšného střelce Jana Matwiova.

Pohledný fotbal pokračoval i po přestávce. Jak domácí Dolní Moravice, tak i Úvalno si vytvářely střelecké příležitosti a oba strážci svatyní mohli ukázat své kvality. Mnohem větší produktivita byla stále na kopačkách hostů, kteří vykročili za vítězstvím druhou brankou Michala Žitníka. Domácí fotbalisté se snažili s výsledkem ještě něco udělat a ve snaze o zvrat otevřeli obranná vrátka.

Branka ale Dolní Moravici souzena nebyla a naopak rozhodnutí přišlo z kopaček úvalenských hostů. Třetí gól zkušeného Zdeňka Sovadiny dal výsledku konečnou podobu na 3:0 ve prospěch týmu TJ Úvalno. Dorňákovi svěřenci v soutěži pokračují příští neděli na hřišti rezervy Dolního Benešova. Naopak celek Dolní Moravice bude napravovat reputaci v sobotu v nelehkém utkání na hřišti Sokola Chomýž.

Branky: Jan Matwiov, Michal Žitník, Zdeněk Sovadina.