A domácí začali opravdu zhurta. Hned v páté minutě měl šanci Rohel, ale hlavou ze dvou metrů minul branku. O další dvě minuty později tentýž hráč znovu hlavičkoval. Znovu vedle.

„Úvod byl dobrý. Prvních deset minut jsme byli lepší. Pak převzal iniciativu soupeř, dostával se ale jenom po šestnáctku," popisoval domácí trenér. První varování pro Karlovice přišlo v osmnácté minutě. Hosté prošli přes domácí obranu, jejich hráč s míčem se ocitl zcela sám před gólmanem, ale střílel vedle.

To o sedm minut později už se Kylešovice radovaly. „Zase nám prošli do šestnáctky a trefovali to zboku do prázdné branky," komentoval gól Santarius.

Až do poločasu se Karlovičtí bránili a spoléhali na brejky. A ve dvaatřicáté minutě jim jeden vyšel. Holčák obešel dva hráče, zasekl a třetí protihráč jej poslal k zemi. Penalta. Sám faulovaný ji bezpečně proměnil. „Byla to naše jediná šance," poznamenal trenér.

Do druhé půle udělali domácí v sestavě dvě změny a ovládli hřiště. „Drželi jsme balón a pořád stupňovali tlak. V posledních dvaceti minutách už jsme hráli vyloženě na vítězství," říkal Gustav Santarius. Deset minut před koncem přežili Karlovičtí klinickou smrt.

„V době největšího tlaku nám sebral soupeř balón a šel sám na gólmana. Na šestnáctce si ho obhazoval, ale Erik Belej nás neskutečně podržel," chválil brankáře kouč. V osmdesáté sedmé minutě přišlo rozuzlení. Láníček byl při průniku faulován a Holčák z trestného kopu trefil přesně šibenici.

„Lepší první zápas jsme si ani nemohli přát. Vybojovali jsme doma tři body, atmosféra byla skvělá. Ve druhé půlce jsme si vytvořili obrovský tlak. Byl to fotbal, který se musel všem líbit," usmíval se šťastný trenér Karlovic.

Karlovice - Kylešovice 2:1 (1:1)
Branky: 32. a 87. Holčák (první z penalty) - 25. Žiga
Karlovice: Erik Belej - Marian Nováček, Marián Raiskup, Komuenho, Dominik Belej - Adamec, David Raiskup (46. Bačovský), Rohel, Fiebrich (46. Láníček, 88. Melichárek) - Burda, Holčák. Trenér: Gustav Santarius