Fotbalová školička

Školička

„To je nový projekt. Malí kluci, ti jsou do toho fotbalu úplně žhaví," usmíval se Hudský. Školička se zapojila do okresního přeboru mladších přípravek až na začátku jara. „Dohlašovali jsme je, což znamenalo je narychlo zaregistrovat. Právě proto, že jsou takoví zapálení, tak jsme chtěli, aby hráli soutěž. Hráli s o rok a více staršími kluky. Sice skončili poslední, ale to je úplně jedno. Hlavní je, že je to fotbalové prostředí vtáhlo," povídal předseda FK Krnov. O krnovskou školičku se stará trenér Břetislav Suchomel, který se má co otáčet. Na hřišti mu běhají tři ročníky, nějakých pětadvacet dětí. „Břeťa to má hodně náročné. Potřebovali bychom nějaké další trenérské posily, protože to jsou děti, které ještě moc neudrží pozornost a na jednoho člověka je to opravdu hodně," objasňoval Hudský a pokračoval: „Mám radost z toho, že to děcka baví a rodiče nás podporují. A od toho rodinného prostředí se všechno odvíjí. My brečíme, že děti sedí pořád u počítačů, ale je to všecko výchovou. Pokud má dobrou výchovu, tak se to projeví i v tom fotbale. Spíše mě někdy mrzí, že některé rodiče jsem ještě neviděl."

Mladší přípravka

Mladší přípravka

Stejnou soutěž jako školička odehrál i klasický tým mladší přípravky. V okresním přeboru to dotáhli až na druhé místo za Rýmařovem. „To jsou taky hodně šikovní kluci, které vede pan Mrukvia.

Starší přípravka

Starší přípravka

Taky starší kolegové z přípravky skončili ve své soutěži na druhé příčce, za Slavojem Olympií Bruntál. Hlavním trenérem této kategorie je Petr Kubík. „Kluci hrají kromě přeboru ještě Karty Cup, to je ta soutěž, co řídí kraj. Je to pro ně dobrá škola, protože si zahrají i proti takovým týmům jako Baník Ostrava nebo Karviná, Frýdek, Opava," vykládal Antonín Hudský a dodával: „Samozřejmě těch zápasů měli docela dost, takže už toho měli plné kecky. Ale na druhou stranu to jsou nadšenci, kteří bez fotbalu už nemůžou být."

Mladší žáci

Mladší žáci

Mladší žáky vedl v sezoně právě předseda klubu. „Měl jsem je, a když říkám měl, tak tentokrát to myslím vážně, že s trénováním končím," smál se Hudský a pokračoval: „Bylo toho už moc. Když Marcel Cudrák skončil u dorostu, tak jsem tam zaskočil. Potom chyběl trenér u žáků, tak se hledalo, kdo by do toho šel." Mladší žáci Krnova vyhráli krajskou soutěž bez porážky. „Jsem na kluky hodně, hodně, hodně hrdý. Máme tam i veliké talenty, jako Petra Hrdličku, Ondru Psotku, Robin Vojtěšek nastřílel čtyřicet dva gólů. Tihle byli o rok starší, ale ostatní se na ně hodně dotahovali, jako třeba Lukáš Gramel, Karel Šimíček, mladý Dominik Grajciar v brance. A už se o ně zajímá Opava," rozpovídal se o svém týmu Antonín Hudský. „Byla to pro mě i pro asistenta Dana Grulicha úžasná sezona, která vyvrcholila v neděli na turnaji vítězů Moravskoslezského kraje v Bohumíně. Všechny jsme porazili a bylo to vynikající zakončení úspěšného roku."

Starší žáci

Starší žáci

Také starší žáci byli v krajské soutěži úspěšní, skončili stříbrní. „Láďa Klement s Petrem Kalinovským spolu s vedoucím Leošem Dehnerem složili super partu," říkal Hudský a pokračoval: „Zaslouží absolutorium, protože kluci postoupili do krajského přeboru, vybojovali to zase po letech. Škoda, že tam bude trochu odliv hráčů. Teď tam scházejí ročníky. Nevím, jestli byl vždycky některý rok vypnutý proud, že se rodilo více dětí a jindy zase méně," smál se předseda.

Mladší dorost

Mladší dorost

Dorostenecké celky hrají Moravskoslezskou divizi. Mladší dorostenci skončili na sedmé pozici, což je výborný výsledek. „Musím hodně poděkovat trenérům Marcelovi Spurnému a Jardovi Nevřelovi, kteří objížděli okolní vesnice a vytipovávali talentované kluky. Právě v tom nás pálila pata nejvíce, že kluků bylo málo. Ale složili z toho zase výbornou partu," chválil práci trenérů Antonín Hudský. Spolupráce s okolními oddíly není vždycky nejjednodušší. „Kolikrát je to těžké jednání, třeba s obcemi. Důležité bylo, že se zrušil okresní přebor, protože tam hrála čtyři mužstva. Ta divize je hodně kvalitní soutěž, hlavně kluci mají zázemí a hrají na kvalitních hřištích. Má to úplně jinou úroveň," podotkl Hudský.

Starší dorost

Starší dorost

Nejstarší mládežnická kategorie, starší dorostenci, prožili v divizi ještě úspěšnější sezonu než jejich mladší kolegové, skončili čtvrtí. „Úplně nejlepší věc, která se podařila, je, že se kluci ze staršího dorostu prosazovali už i v mužích. Pro trenéra je to to největší zadostiučinění. Ať to je Patrik Havlíček, Ostrák, Mohyla a další. A ty jejich výkony v divizi dorostu je výborná práce trenéra Martina Lhotky," pokyvoval hlavou Antonín Hudský. Mezi starším dorostem a mužskou kategorií dochází v životě fotbalisty k největšímu zlomu. „Je to obrovský skok, ale většina kluků má šanci se v mužích prosadit. Je to dáno i fyzickými předpoklady. Samozřejmě nám taky hodně odcházejí na vysoké školy," poznamenal zkušený trenér, který ještě vypíchl jednoho velice talentovaného fotbalistu. „Jakub Hrubý, máme ho na hostování z Vrbna, já mu říkám bílý Messi. Malý, strašně rychlý a ještě vynikající technik."

Úspěšná sezona mládeže

„Tak šťastný, co se týče výkonů a výsledků mládeže, jsem nikdy nebyl. Samozřejmě každý rok může být jinak, ale teď si to opravdu sedlo. Táhlo se za jeden provaz," povídal spokojeně Antonín Hudský. Samozřejmě s novou sezonou přijdou i nové problémy. „Máme mezeru u ročníku 2002. Před časem odešlo několik talentů do Baníku, takže musíme najít náhradu. Jsme sice taková spádová oblast pro Bruntál, Město Albrechtice, ale pak se to zase od nás všecko odvalí směr Opava, Ostrava. Ale dělají se takové ty různé Mc´Donalds Cupy, kde se snažíme hledat nové talenty," objasnil problémy s hledáním mladých fotbalistů.