Očekávané úvodní ligové utkání děvčat Olympie Bruntál přilákalo i přes velké vedro na stadion v Moravskoslezském Kočově hojnou návštěvu příznivců. Domácí fotbalistky jako nováček soutěže byly na zápas řádně nabuzené a začaly jej v úvodní čtvrthodince i proti poměrně silnému větru náporem.

Do vyložené příležitosti se ale hráčky Olympie nedostaly, a tak bezbrankový stav přetrvával. Hosté se postupně z tlaku domácích vymanili a začali hrozit na polovině Olympie. Výsledkem byl ve dvacáté minutě gól v síti domácího týmu. Gólmanka Olympie první střelecký pokus hostující Polachové ještě zneškodnila, ale na její dorážku do prázdné brány již nestačila.

Domácí hráčky se ocitly v nezvyklé pozici, kdy musely výsledek dotahovat. V dalším průběhu zápasu pokračoval oboustranně vyrovnaný a bojovný fotbal. Domácí fotbalistky, hnané svými příznivci, se dočkaly v devětadvacáté minutě vyrovnání. V pokutovém území Brumova byla faulována po odvážném průniku Schoberová a rozhodčí nařídil proti hostům pokutový kop. Sama postižená jej i s trochou štěstí proměnila a začínalo se znovu.

Domácím hra proti větru příliš neseděla, a tak větší aktivita byla na kopačkách brumovských fotbalistek, které si vytvořily i několik dobrých střeleckých příležitostí. Ty se i díky spolehlivému výkonu domácí brankářky neujaly. Stav tak vydržel až do přestávky.

Touha po vítězství

Do druhých pětačtyřiceti minut nastoupila Olympia s větrem v zádech a také s velkou touhou po vítězství. V sedmačtyřicáté minutě pálila nebezpečně těsně nad bránu hostů Jarošová.Ochvíli později si to sama Jarošová zopakovala, ale opět minula. Hostující fotbalistky se dostaly pod tlak.

Lepším týmem byla ve druhé půli Olympia, která zle zatápěla před brankou Brumova. Rozhodující moment utkání přišel v sedmašedesáté minutě. Po křídle unikla hostující obraně Jarošová a po jejím centru před branku Brumova vstřelila krásnou hlavičkou druhý gól svůj i Olympie Schoberová.

Jednobrankový náskok domácí hráčky neutlumil v aktivním výkonu. Naopak ve čtyřiasedmdesáté minutě mohly domácí zvýšit svůj náskok na rozdíl dvou branek. Vydařenou střelu Fišerové z přímého kopu ale brankářka hostů jen s velkou námahou vyrazila.

V závěru utkání se hosté přece jen osmělili a začali se prosazovat ve středu hrací plochy. Výraznější šanci ke vstřelení gólu si ale Brumov nevypracoval a rozhodnout mohla naopak Olympia. Ve třiaosmdesáté minutě postupovala sama na branku hostů Jarošová, ale obloučkem přehodila nejen gólmanku Brumova, ale i její bránu.

V prvním utkání ligové soutěže si tak děvčata Olympie připsala zasloužené tři body a příští utkání hrají v sobotu 3. září na hřišti jednoho z favoritů soutěže, Hodonína.

Olympia Bruntál – ELSERMO Brumov 2:1 (1:1)
Branky: 29. a 67. Schoberová - 20. Polachová
Olympia Bruntál: Švajdová, Kittnerová, Balážová, Šandová, Dorňáková, Jarošová (86. Kaupová), Fišerová, Schoberová, Krahulcová (77. Hedvičíková), Sedláčková, Kubáňová, trenéři: Ladislav Švajda mladší, Zdeněk Orság mladší, vedoucí: Tomáš Maňák.

„Máme za sebou vítěznou ligovou premiéru a nebylo to vůbec jednoduché. Soutěž je mnohem kvalitnější, než loňská divizní. Soupeřky byly velmi zdatné s míčem a v prvním poločase byla hra zcela vyrovnaná. Ve druhém poločase jsme měli převahu a myslím, že jsme zaslouženě zvítězili.

Musím holkám poděkovat za bojovnost, kdy v úmorném vedru bojovaly a zaslouženě vyhrály. Věřím, že tyto body nám pomohou do dalších utkání. Nyní nás čeká v Hodoníně jeden z favoritů soutěže,“ řekl po vítězném utkání Olympie manažer týmu, Ladislav Švajda starší.