Jsi v Brně po příchodu ze Salzburgu již sedmý měsíc, jak sis zvykl na nové prostředí?

Za tu dobu už určitě. Je to vše v pořádku. Parta je v Brně výborná a pod trenérem Uličnýmse dobře pracuje.

Jsi v kádru prvního týmu, ale co základní sestava? Stále čekáš na svůj první start v Gambrinus lize…

Je to hodně těžké. Brno má nyní výborný kádr fotbalistů a prosadit se do základní sestavy není jednoduché. Především máme hodně záložníků, což je právě můj post. Snažím se ale poctivě trénovat a věřím, že to brzy přijde.

S týmem jsi měl cestovat do Příbrami k prvnímu letošnímu ligovému utkání, co se ti přihodilo?

Chodím, tak jako všichni ostatní kluci, kteří se nevejdou do základní sestavy, hrát za rezervu. Hráli jsme přípravné utkání s Českými Budějovicemi a po střetu se soupeřem jsem si poranil kotník. Snad se to rychle vyléčí a budu moci co nejdříve hrát.

Jak se Brno připravovalo na ligu a s jakými ambicemi?

Příprava byla pod trenérem Uličným kvalitní a náročná. Byli jsme na soustředění ve Velkých Losinách a na herním soustředění v Rakousku. Cíle jsou reálné a uvidíme, co ukáže soutěž. Samozřejmě chceme hrát nahoře o poháry, ale je teprve začátek sezony a ukáže se až po několika kolech, jak na tom kdo bude.

Má trenér Uličný před jednotlivými ligovými zápasy speciální přípravu?

Jezdí se vždy den před utkáním na soustředění, kde se dolaďují poslední taktické a technické záležitosti. Jinak ani ne.

Věří, že šance přijde

Jaký je v Brně kolektiv?

Je tady výborná parta. Tahouny jsou Polach, Trousil, Besta a Střeštík a ještě někteří další. Když je potřeba, tak pomohou. Pracuje se tam velmi dobře a jsem velmi spokojen.

Na který zápas za své krátké působení v brněnském týmu nejraději vzpomínáš?

Tak určitě na pohárové utkání s Jabloncem.Vyhráli jsme tam 2:1 a hrál jsem ve středu zálohy vedle Polacha až do 72. minuty, kdy jsem pro zranění střídal. Trenér se mnoubyl spokojen.

Jaké je v Brně zázemí?

Zázemí je tu výborné. Ať už se to týká tréninkových ploch, tak i rehabilitace, vybavení a dalších, co je potřeba. Je tady nově vybudovaný i vyhřívaný trávník, a tak je vše OK.

Přesto v Brně fanoušci vzpomínají na Lužánky.

To je pravda. Příští rok se tam má stavět nový stadión pro více jak třicet tisíc diváků. Já to ale ještě nemohu za tu krátkou dobu tak posoudit.

Jaké máš nebližší cíle?

Tak v prvé řadě se uzdravit a co nejdříve trénovat a hrát. Musím poctivě a tvrdě pracovat a čekat na šanci. Věřím, že brzy přijde.

Cestovatel Jan Urban
Kdy se usadí? Dvaadvacetiletý Jan Urban je i přes mladý věk fotbalovým poutníkem. Během své dosavadní kariéry prošel už šesti kluby. Kromě českých soutěží poznal také ligy na Slovensku a v Rakousku. Jeho poslední zastávkou je prvoligové Brno, v němž bojuje o místo v základní sestavě. Urban fotbalově vyrostl v bruntálské Olympii, kde na něj z pozice předsedy oddílu dohlížel jeho otec. V žákovském věku přestoupil do Sigmy Olomouc. Po třech letech se z Hané stěhoval do Opavy. Ve žlutomodrých barvách hrál první dorosteneckou ligu spolu s krnovským talentem Milanem Halaškou. Novým působištěm Jana Urbana se však po jediné sezoně stala Dunajská Streda. „Opava v té době měla existenční problémy,“ vysvětlil již dříve. Kvalitními výkony v druholigovém slovenském klubu si řekl o angažmá v rakouském Salzburku. Pod Alpami vydržel rok a půl. Nakonec jej zpět do České republiky zlákalo Brno. Hráčem prvoligového klubu se stal v lednu letošní roku.