Olympia cestovala na hřiště Ludgeřovic s ambicemi a už v 1. minutě o nich svého domácího soupeře přesvědčila. Hendrych našel spoluhráče Kaupa, který narazil naběhnuvšímu Petru Šandovi a po jeho vydařené střele šli hosté do důležitého jednobrankového vedení.

Domácí se snažili o odpověď, ale organizovaně hrající defenziva hostů je do šancí nepouštěla. Nebezpečnější byli hráč Olympie a ve 34. minutě mohli svůj náskok zvýšit. Samostatnou akci Hendrychovi ale domácí brankář zlikvidoval. V závěru první půle ještě pálil na branku domácích Petr Šanda, ale netrefil.

Stejně dobře jako první poločas začali hosté i druhý. Hned po rozehrání se uvolnil na šestnáctce Ludgeřovic Kaup a technickou střelou kolem brankáře domácích zvýšil vedení Olympie na rozdíl dvou branek. Domácí fotbalisté to ještě zkoušeli, ale recept na hru hostujícího týmu nenacházeli. V 53. minutě si Olympia dvoubrankový náskok pojistila. Strnadel napodobil spoluhráče Kaupa a stejným způsobem přidal třetí branku svého týmu.

Hladké vedení Olympii uklidnilo. Domácí se k ničemu nedostávali a hosté měli hru pod kontrolou. Další dobré příležitosti ke skórování už ale hráči Olympie nevyužili a po skončení si odvezli zasloužené vítězství 3:0, které je po dlouhé době odráží ode dna tabulky I.A třídy.

„Naše vítězství dnes bylo zasloužené. V celém utkání jsme byli lepším týmem a soupeře jsme prakticky k ničemu neopustili. Hru jsme vyjádřili i střelecky a odvážíme si důležité body," řekl po utkání vedoucí Olympie Josef Krajčovič.

Ludgeřovice – Olympia Bruntál 0:3 (0:1)
Branky: 1. Petr Šanda, 46. Kaup, 53. Strnadel
Sestava Olympie: Juračka – Jan Krajčovič, Cabál, Piňos, Stoklasa – Němec, Strnadel (Zapletal), Chudý, Kaup (Svrčina) – Hendrych, Petr Šanda. Trenér: Jaroslav Zabloudil, vedoucí: Josef Krajčovič