Břidličná zahájí náročné jaro v neděli 23. března na hřišti okresního rivala z Krnova, a i proto si vybrala za soupeře tým Paseky, kde se konečně už hrálo na přírodním travnatém povrchu. „Umělé trávy už máme dost a chtěli jsme na trávu. V Pasece jsme se domluvili, a i proto jsme tam hráli předposlední přípravu," říkal kouč Břidličné Petr Kostelník, který bude absolvovat jaro s omlazeným kádrem mužstva.

Utkání se hrálo v režii zkušenější Břidličné, která si vypracovala převahu i více brankových příležitostí. Kouč Kostelník ještě zkoušel a v sestavě měl i možnou jarní posilu, Krška, který naposled působil před časem v Rýmařově. Snaživý domácí soupeř bojoval, ale zaostával herně i výsledkově. V Břidličné mají o složení svého týmu, který bude na jaře bojovat o záchranu kvalitní soutěže krajského přeboru, poměrně jasno. „K velkým změnám u nás nedošlo. Odešel jen Ondruška do Rýmařova a do přípravy se nezapojil Zítka, který bude pravděpodobně zatím působit v B-týmu. Do kádru jsme zapojili naše odchovance, kteří dostávají v přípravě příležitost. V jednání je jediný příchod, a to Krška," dodával zkušený trenér Břidličné.

Břidličná si na hřišti Paseky zvykala na povrch a do přestávky si vypracovala náskok. Na ten navázala i ve druhém poločase, kdy měla hru ve své moci. „Bylo znát, že jsme byli poprvé na trávě a výkon nebyl až tak ideální," poznamenal Petr Kostelník. Břidličná i přesto hladce zvítězila poměrem 5:1 a připsala si další vítězné přípravné utkání.

Generálkou na zahájení mistrovské soutěže v Krnově bude pro Břidličnou poslední přípravné utkání příští sobotu s Velkými Losinami. „Chtěli bychom ho odehrát opět na přírodní trávě, kde se bude hrát, se ale ještě přesně neví," říkal Petr Kostelník a ještě dodával: „Víme, že nás čeká hodně těžké jaro a hned na úvod náročné utkání v Krnově. O záchranu kvalitní soutěže pro město ale budeme bojovat."

FK Paseka - TJ Břidličná 1:5 (1:3)

Branky Břidličné: Kučera 2, Jiřičný z pokutového kopu, Holčák, Kršek.