Fotbalový turnaj mladších přípravek se uskutečnil na hřišti Sokola Chomýž za účasti pěti družstev. Obětaví pořadatelé z oddílu Sokol Chomýž přivítali na klání mladších přípravek mužstva Avíza Město Albrechtice, Juventusu Bruntál, FK Krnov A, FK Krnov B a domácí pořádajícího Sokola Chomýž.

Celý turnaj se hrál náročným systémem každý s každým a nejlépe si v jeho průběhu vedly fotbalové naděje Avíza Město Albrechtice, které ani jednou nezaváhaly a všechna svá utkání dokázaly vyhrát.

Albrechtičtí v rozhodujícím boji o vítězství na turnaji porazili bruntálský Juventus poměrem 2:0 a mohli se zaslouženě radovat z poháru pro nejlepší tým chomýžského klání.

Velmi dobře si vedli také věkově mladší fotbalisté Juventusu Brutnál, kteří v sestavě Ščudla, Frank, Hanel, Žmolík, Klímová, Čecháková, T. Pušková, A. Pušková, Zouhar, Rybár a Goněc, podávali na turnaji bojovné a nadšené výkony. Juventus v průběhu turnaje postupně porazil FK Krnov B poměrem 3:1 ve svůj prospěch, když se všemi třemi góly v zápase zaskvěl Žmolík.

Pořadatelé: Turnaje jsou odměnou za celosezonní dril

V dalším utkání turnaje narazil Juventus na krnovský první tým a po brankách T. Puškové a Hanela si připsal druhé vítězství na turnaji v poměru 2:0.
Ve třetím utkání turnaje mladších přípravek v Chomýži čekal na bruntálské naděje talentovaný, nově složený domácí Sokol. Juventus prokázal v zápase větší zkušenosti a tři branky Hanela, dvě Ščudly a jedna Žmolíka stanovily jeho hladké vítězství v poměru 6:0.

V rozhodujícím zápase turnaje o první místo proti Městu Albrechticím podával bruntálský tým bojovný výkon, ale porážce v poměru 0:2 nezabránil. „Na závěr sezony se koná větší množství takových turnajů, které jsou pro tyhle mladé hráče především odměnou za celosezonní tréninkový dril. Snad nám mládež přes prázdniny nezleniví,“ uvedl jeden z pořadatelů.

Pořadí: 1. Avízo Město Albrechtice (12 bodů), 2. Juventus Bruntál (9), 3. FK Krnov (6), 4. FK Krnov B (3), 5. Sokol Chomýž (0).