V krásném sportovním areálu FK Krnov se na dvou hřištích odehrál turnaj v kategorii mladšího dorostu za účasti mužstev FK Jeseník, Sparta Prudnik, Město Prudnik a pořádajícího FK Krnov. Turnaj zahájil předseda FK Jeseník Zdeněk Komárek a sekretář FK Krnov Petr Urban. Hráči a trenéři turnaj pojali velmi prestižně a na hřišti v zápalu boje několikrát vzplály vášně účastníků, protože nikdo nechtěl odejít poražen.

Pro diváky atraktivní zápasy

V jednotlivých zápasech padalo mnoho branek, což jednotliví trenéři zdůvodnili tím, že tento turnaj pojali jako přípravu útočné hry a k testování co možná největšího počtu hráčů a herních variant. Mladí fotbalisté z jednotlivých mužstev na hřišti předváděli sportovní výkony na hranici svých možností.

Všechna družstva povzbuzovala početná skupina domácích příznivců a fanynek. Po skončení turnaje došlo k vyhodnocení celé sportovní akce, kde byla jednotlivá mužstva oceněna za svoje výkony na sportovišti. V rámci turnaje obdržely týmy FK Krnov a FK Jeseník nové sady dresů včetně míče a brankářských rukavic. Polská mužstva obdrží tuto sportovní výstroj při další akci na území Polska.

Vítězem se stali fotbalisté Jeseníku

„Já jsem spokojen s organizací a hladkým průběhem turnaje,“ řekl po skončení akce předseda FK Jeseník Zdeněk Komárek a dodal: „Naši kluci zahráli pěkné zápasy a vítězství jim přeji, neboť si jej zasloužili.“ Sekretář klubu Aleš Salva doplnil: „Musím ocenit spolupráci mezi jednotlivými kluby a poděkovat za dotace, na které jsme v rámci Evropské unie dosáhli.“

Trenér FK Krnov Marcel Cudrák svým komentářem uzavřel: „Mrzí mne porážka o jednu branku s celkem Jeseníku, ale jsem rád, že celá akce proběhla a že jsme vyšli vstříct soupeřům, kteří měli v kádru i starší kluky.“

Závěrečná akce přinesla všem účastníkům Euroligy Praděd obohacení, nové podněty a vzájemné družební propojení nejen ve sportovních, ale i ve společenských a kulturních činnostech. Všichni účastníci se rozloučili s tím, že už se těší na další pokračování fotbalového seriálu, které se uskuteční v polském Prudniku.

Výsledkový servis: FK Jeseník - Sparta Prudnik 4:1, FK Krnov - Město Prudnik 5:2, Sparta Prudnik - Město Prudnik 10:4, FK Jeseník - FK Krnov 4:3, FK Krnov - Sparta Prudnik 4:2, FK Jeseník - Město Prudnik 5:4
Pořadí: 1. FK Jeseník, 2. FK Krnov, 3. Sparta Prudnik
Sestava Krnova: Tomáš Zakopčan, Filip Kočenda, René Schram, Matěj Matějíček, Michal Včelný, Jaroslav Sabov, Matěj Čanecký, Tomáš Vodička, Marek Havlíček, Jakub Štěpán, Martin Krupík, Jan Košárek, Martin Šimeček, Patrik Simichianidis, Jan Moravec, Ondřej Šmíd, Jan Uherek, Zdeněk Valík.
Trenér: Marcel Cudrák.
Vedoucí mužstva: Jiří Havlíček