V neděli si svěřenci Gustava Santariuse mladšího vyšlápli na ve formě hrající Háj ve Slezsku, když se jim před vlastními fanoušky podařilo otočit výsledek z 0:2 na 3:2. Kouč byl spokojený především s tím, jak se obrana dokázala vypořádat s ostrostřelcem Pouwedeoiem Daem.

„V týdnu jsem na něj hráče připravoval a myslím si, že to zvládli dobře,“ řekl. Santarius také vysvětluje, proč Krnovským nevyšel vstup do jara.

Krnovu vstup do jara nevyšel, z prvních pěti kol jste uhráli jen bod…
Celou zimní přípravu jsme si nějakým způsobem skládali kádr a v posledním týdnu se nám to rozpadlo. Vypadli nám tam Miškev, Burian, Sabo a Šimčík, což byl pro nás velký zásah do základní sestavy. To byla hlavní příčina.

Porážky to přitom byly vesměs o jeden gól…
Je to tak. Trápíme se s proměňováním šancí a dát branku je pro nás velký problém. Kolikrát jsme byli vyrovnaným soupeřem, ale když v zápasech neproměníte osm gólovek, tak je to těžké. Přes léto na tom musíme zapracovat.

Nezauvažoval jste po tom špatném začátku o rezignaci?
Ne, věděl jsem, že se to otočí. Znal jsem sílu mužstva, a když jsme hráli v zimě s divizními soupeři, tak jsme s nimi hráli vyrovnaný fotbal. Jenom jsem čekal na návrat zraněných, tušil jsem, že s nimi přijdou výsledky.

Byla pro krnovské jaro zlomová výhra 3:0 s Šenovem?
Určitě, bylo to utkání o šest bodů. Kdybychom neuspěli, tak už by to s námi bylo velice špatné. Sice jsme zápas vyhráli, ale herně to byl paradoxně jeden z našich nejhorších výkonů.

Od té doby sbíráte body pravidelně. Je to dáno návratem zraněných opor, nebo jste na hře něco změnili?
Myslím si, že hrajeme celý půlrok stejně. Při zraněních museli někteří hráči alternovat na postech, které jim nejsou vlastní a nejsou na ně zvyklí. Máme jedno z nejmladších mužstev v soutěži, klukům trochu chybí zkušenosti a neuměli se s tím poprat, ale na druhou stranu, pokud kádr udržíme pohromadě, může se to v budoucnu změnit.

Hodně důležitá byla také bitva ve Staré Bělé…
Kluci byli odhodlaní a věřili, že tam uspějeme. Vyhráli jsme tam jen o gól, ale byli jsme za to nesmírně rádi.

Naposledy jste doma otočili z 0:2 na 3:2 duel s Hájem ve Slezsku, mužstvo ukázalo charakter…
Potěšilo mě to. Sice jsme prohrávali, ale hráli jsme pořád tak, jak jsme si řekli. Snažili jsme se být na míči i s tak silným soupeřem, dokonce si troufám tvrdit, že jsme měli více šancí. Kdybychom byli produktivnější, tak ten zápas mohl skončit třeba 6:3. Před kluky ale za otočení zápasu smekám klobouk.

V útoku Háje řádí Dao, branku dal i vám. Připravovali jste se na něj v týdnu před zápasem?
Klukům jsem říkal, že často mění strany. Oba krajní beci a celá obrana na to byli připraveni a snažili jsme se k němu rychle přistupovat, protože víme o jeho rychlosti. Myslím si, že se nám to dařilo, až na jednu chvíli, kdy to pak hasil Šimčík. Gól nám ale dal, nepohlídali jsme si jej na zadní tyči a prosadil se hlavou.

V posledních dvou kolech už vám o nic nejde, dostanou příležitost hráči širšího kádru?
Dostanou. Máme tam dorostence, chtěl jsem tam dát Tomáška, ale ten se zranil. Dále tam je Kolbasa, ten si určitě zahraje. Změn ale bude více.

Mluví se o zájmu Břidličné o Houdka…
Kontaktovali ho, uvidíme, jak to dopadne. Samozřejmě bychom si ale přáli, aby zůstal.

Tomáš Chalupa