Vysoká porážka 1:4 byla pro Slezan už třetí v řadě a z čela I.B třídy se mužstvo pomalu propadává do sestupových mělčin. Nyní desátý tým soutěže dělí od samého chvostu tabulky pouhé dva body.

Petr Barvík, ve skutečnosti asistent trenéra Martina Korduliaka, který ale svůj tým v okresním derby s Úvalnem nevedl, si nebral vůbec žádné servítky, do hodnocení svých svěřenců se pustil pěkně z ostra: „Hlavně nezískáváme odražené balony a naše obranná řada hrála vyloženě hrozně! Tolik chyb, co napáchali, jsem neviděl snad už půl roku. Nemůžeme být vůbec spokojení, přijeli jsme do Úvalna bodovat, ale domácí byli jasně lepší, k tomu není potřeba vůbec co dodávat,“ pokračoval Barvík. V čem konkrétně hra Jindřichova pokulhávala ve srovnání s okresním rivalem? „V odražených balonech, v důrazu, rychlosti, ve střelbě na branku, v obraně. Domácí byli zkrátka lepší ve všech směrech,“ sypal chválu na úvalenské fotbalisty.

Porážky přibývají. Jindřichov musí bojovat

Petr Barvík nehledal pro výkon Slezanu alibi, kromě ospalého výkonu obrany ho však zklamal také bídný přechod do útoku. „Nevytvořili jsme si téměř žádnou šanci kromě jediného gólu, to je skutečně málo, s takovou nemůžeme pomýšlet na body,“ láteřil. „Jen nakopáváme balony dopředu s vírou, že to ve předu někdo ušmudlá. Ale takhle to ve fotbale nechodí. Domácí vyhráli naprosto zaslouženě.“

O sobotním zápase Úvalna s Jindřichovem čtěte více zde.

Petr Barvík se dokonce zdráhal pochválit některého ze svých svěřenců. „Není koho, z mého pohledu určitě ne,“ opáčil. Výjimkou nebyl ani Martin Sklenařík, v sobotu jediný úspěšný střelec hostujícího mužstva. Mladý kanonýr je sice se čtyřmi góly jasně nejlepším exekutorem týmu, ale údajně se málo zapojuje do kombinace. „Martin je určitě výborný útočník, ale hraje hodně na sebe, snaží se všechno urvat sám. V kolektivní hře však hráč sám nic neudělá,“ uvažoval Barvík.

Předsezonní cíl Jindřichova, umístění mezi pěti nejlepšími týmy soutěže, se začíná rozplývat v nedohlednu. Přitom ještě ve 3. kole Slezan vedl tabulku I.B třídy, od té doby ale nezískal jediný bod a klesl do podpalubí soutěže. „Sezona se pro nás vyvíjí zatím hodně špatně,“ přiznal Barvík a jedním dechem pokračoval: „Máme jen šest bodů, navíc jsme minulý víkend prohráli i doma. Teď už musíme konečně zabodovat, abychom se dostali ze sestupového pásma.“

S přibývajícími porážkami musí Jindřichov logicky přehodnotit své původní plány. „Ambice byly jasné, umístit se do pátého místa, ale jak se dívám na naši sestavu, tak budeme moc rádi, když se zachráníme,“ uznal smutně Barvík. „Před začátkem sezony jsem si myslel, že máme dobrý kádr. Ale asi patříme od osmého místa níž,“ krčil rameny.

Bude Slezan outsiderem?

Přitom letní obměna kádru prý věštila naději na dobré výsledky: do trenérského křesla po Romanu Hanusovi usedl Martin Korduliak, v sestavě se zabydlely nové posily včetně šutéra Martina Sklenaříka, jenž se do rodného klubu vrátil ze Zlatých Hor. „Přivedli jsme tři hráče, a to Jirku Táborského, Martina Sklenaříka a jeho bratra obránce Jakuba,“ vzpomínal Barvík.

Asistent jindřichovského trenéra snad trochu rozpačitě přiznal, že minimálně pro podzim bude Slezan v nadcházejících zápasech spíše outsiderem. „V současné chvíli je pro nás silný každý soupeř, musíme za každou cenu bodovat doma, z venku jsme snad už půl roku nedovezli bod,“ říkal.

I přes nelichotivé postavení v tabulce a kritiku, s níž Barvík pálil do vlastních řad, neztrácí Slezan skromný optimismus: „Všechno se může v dobré obrátit, ještě nehážeme flintu do žita!“