Sobota patřila starší přípravce, což jsou děti ročníku narození 2005 a mladší. Hrálo se systémem 5+1 na třech minihřištích zároveň a na diváky čekalo celkem 48 zápasů. Turnaje se zúčastnila mužstva jak z našeho kraje, tak i z olomouckého, jihomoravského a dvě družstva přijela i ze Slovenska.

Na sto čtyřicet malých fotbalistů předvádělo od samého rána, že i v tomto věku už s míčem umí věci, za které by se nestyděl žádný reprezentant. Nejlépe si od začátku vedly týmy z Jeseníku, Nového Jičína, Vyškova, Žiliny, Púchova a zdárně jim sekundovala i domácí Jiskra. Všechny tyto celky postoupily do finálové skupiny.

V těchto zápasech se už domácím hráčům tak nedařilo, výsledkově to nakonec stačilo na konečné 6. místo. Prvenství si nakonec odvezli hráči z Jeseníku, kteří za celý turnaj nenašli přemožitele a pouze jednou remizovali se Žilinou. Ta nakonec skončila třetí, když ji přeskočili fotbalisté Vyškova. Na nepopulárním čtvrtém místě pak skončil Púchov.

Zajímavé souboje byly k vidění i ve druhé nepostupové skupině, kde bojovalo i druhé mužstvo Jiskry. To bylo postaveno spíše z hráčů mladšího ročníku. Kluci sehráli několik vyrovnaných utkání a konečné 11. místo nebylo určitě zklamáním.

Jiskra Rýmařov (starší přípravka): Jana Batoušková, Tomáš Petrek, Jakub Černý, Jan Zapletal, Tomáš Furik, Sebastian Schwarz, Miroslav Drábek, Roland Wenzel, Marcel Mihál, Josef Mikeska, Václav Černín, Samuel Kraus, Filip Marek, Lukáš Marek, Vít Novosad, Sebastian Oliš, Tomáš Polách, Eathan Mark Pospíšil, Michal Skála.

Konečné pořadí: 1. Jeseník I., 2. Vyškov, 3. Žilina, 4. Púchov, 5. Nový Jičín, 6. Rýmařov I., 7. Břidličná, 8. Loštice, 9. Jeseník II., 10. Vidnava, 11. Rýmařov II, 12. Petřkovice.

V neděli se utkaly celky mladších žáků, což jsou kluci narození v roce 2003 a mladší. V této kategorii se hraje na polovinu velkého hřiště systémem 7+1.

Tentokrát se na hřišti představila asi stovka hráčů jak z blízkého okolí, tak i z okolních krajů. Turnaje se zúčastnila domácí Jiskra, Juventus Bruntál, FK Krnov, SK Uničov, FK Jeseník, FK Kozlovice, FK KMZ Rájec-
-Jestřebí a slovenský Juventus Žilina. Na všechny týmy čekalo sedm utkání systémem každý s každým.

Vzhledem k umístění jednotlivých mužstev soutěžích patřila domácí Jiskra papírově spíš k outsiderům. Během osmadvaceti zápasů byla k vidění na hřišti spousta talentů a nespočet překrásných fotbalových akcí.

Domácí Jiskra vstoupila do turnaje vítězstvím 6:0, když si poradila s Juventusem Bruntál. Ve druhém utkání si připsala remízu s Jeseníkem 0:0 stejně jako 
s Krnovem. Branka soupeře byla Rýmařov vzhledem k vyloženým šancím v obou zápasech asi zakletá.

V dalším utkání domácí hráči porazili silné Kozlovice nejtěsněji 1:0 a ve vynikající a bouřlivé atmosféře i následně Žilinu 2:0. Další výsledek 0:0 a hromada neproměněných šancí s Uničovem vyřadily Jiskru z boje o příčku nejvyšší.

Před posledním utkáním turnaje s Rájcem-Jestřebí neměli domácí ještě žádnou porážku, a dokonce za celý turnaj neobdrželi ani branku. Byli tedy odhodláni bojovat o druhou příčku. Bohužel hned v úvodu se prosadil vyspělejší soupeř a nejrychlejší brankou turnaje šel do vedení. 
I přes velkou snahu se hráčům Jiskry zkorigovat už nepodařilo, a tak tato jediná obdržená branka v celém turnaji domácí odsunula těsně na 4. místo.

Z vítězství se nakonec radovali favorizovaní hráči z Kozlovic, před Jeseníkem a Rájcem
-Jestřebí. Za rýmařovským mužstvem pak skončily Uničov, Žilina, Juventus Br untál a poslední Krnov.

Jiskra Rýmařov (mladší žáci): Jan Batla, Marek Skipala, Ondřej Hrabina, Jakub Ujfaluši, Matěj Papaj, Lukáš Přecechtěl, Kateřina Furiková, Roman Hradil, Filip Köhler, Tomáš Palys, Oganes Krywda, Sebastian Kraus, Tomáš Hladký, Jiří Palla, Michal Malík

Konečné pořadí: 1. Kozlovice, 2. Jeseník, 3. Rájec-Jestřebí, 4. Rýmařov, 5. Uničov, 6. Juventus Žilina, 7. Juventus Bruntál, 8. Krnov