Vlašim sestřelil dvěma góly a má výrazný podíl na tom, že Slezský FC vede po třech kolech druhou ligu. „Buďme rádi za další výhru, za další tři body pro Opavu,“ rozdával po zápase úsměvy opavský útočník Tomáš Mrázek.

„Zvládli jsme těžké utkání, a to je jenom dobře. To, že po třech kolech povedeme druhou ligu, asi nikdo nečekal,“ pokračoval v povídání pětadvacetiletý fotbalista. Jak to tak zatím vypadá, tak restart jedné zabrzděné kariéry pokračuje úspěšně. Mrázek všem kritikům, ať už ze stran manažerů či trenérů a diváků tvrdě zalepuje ústa. Dává góly a na hřišti je hodně vidět.

„Snažím se do tréninků a zápasů chodit naplno, dělám všechno poctivě, a začíná se mi to vracet. Věřím, že to tak půjde i v dalších zápasech,“ přeje si kdysi velký talent, se kterým si v minulosti osud ne zrovna lichotivě pohrál. V sobotu byl krnovský rodák v opavském dresu blízko hattricku. V závěru prvního poločasu stál zcela sám před brankářem, ovšem přihrávku od Tomase Radzinevičiuse nedostal.

„Radzi mi výborně přihrál na první gól, že to vymyslel v tomto případě jinak, nevadí. Máme tři body, a to je pro nás důležité, diváci viděli čtyři branky, musí být také spokojení,“ pravil dobře naladěný Mrázek.

V prvních dvaceti minutách to ale na žádnou spanilou jízdu Slezanů nevypadalo. Vlašim hrála aktivně a dočkala se také úvodní branky. „Trenér Nádvorník je známý tím, že vždy něco vymyslí. Věděli jsme, že Vlašim nebude zalezlá, a to se také potvrdilo. Naštěstí po dvaceti minutách jsme začali hrát naši hru a soupeře přejeli,“ podotkl autor dvou důležitých branek.

V poločase Slezané vedli 2:1 a na třetí vítězství v řadě bylo zaděláno. „I pokyn od trenéra v poločasové přestávce byl stručný a jasný. Běžte a vyhrajte,“ usmíval se sobotní hrdina.

Tomáš Mrázek hostuje v Opavě z Třince, tomu se ale vůbec nedaří. Zatím získal jen jeden bod a pohybuje se ve spodních patrech druholigového pelotonu. „Třinec nechytil začátek, ale věřím, že se brzy zvedne. Má dobrý kádr, skvělou partu a schopné trenéry, určitě půjdou nahoru,“ je si jist Tomáš Mrázek. Možná to bude v zimě, kdy se má on vrátit zpět na třineckou půdu. „Uvidíme,“ uzavřel a šel slavit třetí vítězství Slezského FCv řadě.