V podzimní části divize toho krnovský fotbalista Tomáš Hudský příliš nenahrál. V posledním domácím utkání krajského přeboru, kdy si Krnovští zajistili postup do vyšší soutěže, jej při jednom souboji soupeř dohrál tak nešťastně, že mladý středopolař pak celý podzim laboroval se zraněným kotníkem.

Na jarní část divize by měl být adept pedagogického řemesla už v pořádku, i když v posledním týdnu odpočíval kvůli nataženým tříslům.

Tomáši, jak se těšíte na jaro, přece jen na podzim jste kvůli zranění moc nehrál?

Těším se moc. Teď mě trochu trápí třísla, ale myslím, že do zápasu s Petrovicemi to bude dobré. Kotníky už jsou v pořádku, absolvoval jsem s týmem celou zimní přípravu, takže jsem dohnal fyzičku. Fyzicky jsem na tom dobře, jen ta třísla. Proto jsem v posledním přípravném zápase proti Opavě odehrál jen poločas. Třísla mě ke konci první půlky začala trochu tahat, taky bylo lepší, že jsem šel o přestávce dolů.

Jak si podle vás povede Krnov v jarní část divize?

Určitě máme na to, abychom divizi udrželi. Celý kádr zůstal pohromadě, navíc přišel ještě Martin Sabó, takže sestavu máme kvalitní. Uvidíme po několika prvních zápasech, jak na tom jsme.

Teď odbočíme od fotbalu. Vy studujete pedagogický obor a teď jste na krnovském gymnáziu na praxi. Jak se vám líbí učit? Chystáte se po skončení školy do školství?

To se rychle rozšířilo (směje se). Je to pravda, mám teď povinnou praxi na gymnáziu u Radima Křižanovského (florbalový trenér Hingstar Gympl Krnov, pozn. red.). Hlavně chci tu výšku dodělat a pak se uvidí. Ale když bude místo, tak bych si určitě povolání učitele vyzkoušet chtěl. Ale zase vzhledem k tomu, že se má sedmnáct tisíc učitelů propouštět, tak to vidím bledě.

Jakou máte aprobaci?

Mám biologii a zeměpis.

Pomáhá vám na praxi i to, že hrajete za Krnov fotbal a studenti vás mohou znát z fotbalového trávníku?

No, studenti mě znají dost, až jsem hleděl (směje se). Někdy to myslím i pomáhá. Je to asi lepší, když vás znají i z jiné role než jen z té učitelské. Ale děcka nezlobí, takže po téhle stránce je to v pohodě.