Pro světlohorského kapitána Tomáše Grosmana byl nedělní zápas ve Zlatníkách specifický. V zápise o utkání totiž figuroval jako hrající trenér hostujícího výběru.

„Po pátečním tréninku u mužstva skončil kouč Pavel Krajčovič a já byl na post trenéra dopsán. Snad to bylo kvůli tomu, že jsem nejstarší. Je mi už osmatřicet let," komentoval vzniklou situaci krajní záložník Světlé Hory.

Hostům se vystoupení na zlatnickém hřišti vůbec nevydařilo. Ani ne po půlhodině prohrávali o tři branky a ve druhé půli byl debakl dokonán. Zlatničtí nakonec zvítězili v hokejovém poměru 6:0. „Z naší strany bylo špatně úplně všechno. Přístup některých hráčů už na předzápasové rozcvičce nebyl dobrý.

Zhruba padesát procent týmu k utkání nepřistoupilo tak, jak mělo. Po vítězství nad vedoucím Slavkovem si někteří možná mylně mysleli, že to půjde samo. Ve Zlatníkách jsme však hned zkraje inkasovali dva rychlé góly a bylo hotovo," popisoval dále Tomáš Grosman, jenž se v několika větách ještě vrátil k senzační výhře z předminulého kola nad zatím suverénním slavkovským týmem:

„Dařilo se nám. Pohlídali jsme si hostující útočníky. Slavkov asi nebyl kompletní, někteří možná hráli laxně. Věřili jsme, že by to mohlo vyjít, a ve finále jsme nejtěsnějším možným rozdílem i vyhráli."

Do konce soutěže chybí dvě kola, v nichž Světlá Hora může získat nanejvýš šest bodů. Právě taková je ztráta na třetí celek od konce Úvalno. S tímto soupeřem Světlohorští v této sezoně jednou prohráli a jednou ho i porazili.

„Zatím nevíme, jak se vyvine situace ve vyšších soutěžích a kolik týmů nakonec bude padat. Šance na záchranu stále existuje, realita je ovšem jiná. Možná je lepší hrát okresní přebor, než se trápit v I. B třídě," připojil několik postřehů kapitán Světlé Hory, jenž zná i důvod, proč se týmu v tomto ročníku nedaří.

Debakl ve Zlatníkách letos rozhodně nebyl první. „Neřekl bych, že rozdíl mezi oběma soutěžemi je zase až tak markantní. Bohužel nemáme takovou kvalitu, abychom ostatním mohli konkurovat. Už loni jsme bojovali o záchranu. Hrajeme to pouze s kluky od nás z obce. Potřebovali bychom čtyři nebo pět hráčů odjinud, kteří by kádr zkvalitnili. Na to bohužel nejsou finance," poznamenal Tomáš Grosman a ještě pokračoval:

„Já osobně jsem ve Světlé Hoře začal hrát před více než deseti lety. Už tenkrát jsme hráli I. B třídu. Tenkrát jsme ale spadali pod Jesenicko a Šumpersko. Po reorganizaci soutěží jsme se potkávali s týmy ze druhé strany, hlavně z Opavska. Musím říct, že současná soutěž má větší kvalitu."

Pokud Světlohorští nakonec opravdu sestoupí, můžou následující sezonu brát jako novou možnost k restartu. Pravidelně nebudou muset podstupovat i daleké cestování. „V okrese se jezdí například do Osoblahy, což je velká dálka. Na druhou stranu takovou cestu podstoupíte jednou za sezonu. V I. B třídě jsme takto cestovali co druhý týden.

Podle mého to ale není o tom. Pokud bychom to opravdu chtěli hrát, neznamenalo by to pro nás problém," posunul se dále světlohorský kapitán.

Ten na závěr zodpověděl i otázku, jestli v obci více frčí fotbal anebo dostihy, které se zde v červenci pravidelně konají. „Dostihy jsou jednou za rok. V obci jinak nic není. Na fotbal se chodí pravidelně a myslím si, že lidi bere více," uzavřel.