Gólový účet utkání se na polanském trávníku rozepisoval v průběhu jednadvacáté minuty. Richard Zrník si narazil s Tomášem Adamovským a balon se pak dostal k Marku Kyselému, jenž střílel přesně na zadní tyč. Domácí Jakub Ševčík ovšem zhruba o deset minut později vyrovnal, když se prosadil středem hřiště. „Využil svou rychlost. Jako přes kopírák byla i jeho druhá branka, kdy srovnával na 2:2. Celkově se jednalo o velice vyhecovaný souboj. My se museli vypořádat s absencí stopera Jakuba Dohnálka a kapitána Jana Krajčoviče v zadních řadách. Nová stoperská dvojice si na sebe musela zvykat,“ vysvětloval bruntálský kouč Antonín Mura.

Ten se mimo jiné před zápasem vsadil s Tomášem Adamovským. Pokud by kanonýr Slavoj Olympie proti Polance zaznamenal gól a asistenci, v příštím duelu by si na paži mohl navléknout kapitánskou pásku. A útočník Bruntálu chtěl tuto sázku dotáhnout do zdárného konce. Před hodinou hry nejdříve nachystal balon Stanislavu Lavrovičovi, jenž v zakončení nezaváhal, šest minut před startem nastavení si potom důrazně počínal v souboji s domácím gólmanem a nakonec vstřelil rozhodující branku. Obrovské možnosti měli ještě Lavrovič s Janem Hrabovským, který v novém účesu trefil tyčku. Skóre se už ovšem neměnilo. „Jsem nesmírně rád, že jsme dokázali zvítězit. Poprvé v základu se objevil Jakub Blažek, jehož vystřídal Radek Zatloukal. Oba podali velice dobré výkony a zabojovali o to, aby příště strávili na hřišti ještě více času. Dali do toho srdíčko. Stejně jako zbytek týmu,“ doplnil Antonín Mura.

Polanka – SO Bruntál 2:3 (1:1)
Branky: 32. a 72. Ševčík – 21. Kyselý, 58. Lavrovič, 84. Adamovský. Rozhodčí: Lakomý – Pala, Čecháček. ŽK: Drulák, Skřehot, Bartoš – Šustr, Lavrovič. Diváci: 150.
Bruntál: Jaška – L. Kundrátek, Hrabovský, Češek, Zrník – Blažek (77. Zatloukal), Šustr (90. Golias), Kyselý, Lavrovič – Adamovský, Orság. Trenér: Antonín Mura. 

Fotbal foto ilustrační
Břidličná zápas s Orlovou hrubě podcenila