Toldi nakonec ze sítě vytahoval míč dvakrát a hosté si z Krnova odvezli poměrně laciné vítězství 2:1. „Bod by byl určitě spravedlivější,“ přemítal po odchodu z kabiny.

Druhou domácí porážku dal za vinu především špatné hře v první půli, domácí však viditelně a často chybovali i po přestávce. Toldi sice hlasitě burcoval mužstvo k ostražitosti při hře směrem dozadu, ovšem marně. „Druhý poločas byl už lepší, přestože jsme chybovali, ale první půle byla měkká, nedůrazná,“ doplnil krnovský gólman.

Tomáš Toldi poprvé kapituloval sedm minut před poločasovou přestávkou, na nešťastný vlastní gól Lukáše Mitury ale nemohl v žádném případě zareagovat. Víc ho naopak rozčarovala nejistá hry domácí obrany – znát prý byla především absence kapitána Jan Zelníka, který v minulém utkání v Pusté Polomi dostal červenou kartu.

„Zkušenost z mužstva odešla. Dobře se ví, kteří hráči tady jsou a naopak nejsou. V zápase to podtrhla nepřítomnost Zelníka, který mančaftu přináší klid. To on je srdcem týmu,“ chválil chybějící oporu krnovské defenzívy.

Krnovský mančaft podává kolísavé výkony

Když trenér Antonín Hudský nevěřícně kroutil hlavou a rozhazoval rukama nad sérií zkažených přihrávek a ztracených míčů, nepochybně musel o to víc v duchu děkovat Toldimu. Dvakrát vychytal v jasné gólové pozici hostujícího Trupla, v samém závěru utkání pak s pomocí obrany zlikvidoval další obrovskou šanci z brejku.

Ovšem i Toldi si v utkání vybral slabou chvilku. Druhá Truplova branka z 67. minuty rozhodně nepatřila mezi výstavní a nechytatelné góly, prudkou střelu z vápna však krnovský brankář pouze ztlumil a míč propadl do sítě. Sám pak po zápase s trpkým úsměvem přiznal, že jeho zákrok nebyl ani zdaleka stoprocentní: „Určitě. Všechno jde chytnout, úplně všechno.“

Krnovu se na úvod letošní sezony před vlastními fanoušky vůbec nedaří. Přitom za celé jaro doma neprohrál ani jednou. Nepříjemná pozice na třinácté příčce krajské tabulky je zcela jistě zklamáním. Podle Toldiho je rozčarování z nepovedeného startu sezony v kabině znát. „Vždy, když se prohrává, je v týmu smutná nálada,“ přiznal.