Ve velmi složité situaci je rýmařovská Jiskra. Tým Petra Kostelníka nemá po pěti kolech ani bod a také jeho střelecká potence ukazuje na sílu mužstva. Jiskra si minulém týdnu přivezla dvě porážky ze hřiště Brumova 0:2 a Poruby dokonce 0:4, když nevstřelila ani gól.

I proto bude nedělní utkání s týmem Slavie Orlová pro rýmařovský fotbalový tým jedno z klíčových na podzim. „Nemáme v týmu takovou sílu a musíme se s tím porvat. Víme, že nedělní zápas s Orlovou je pro další vývoj v divizní skupině pro nás hodně důležitý a uděláme vše abychom uspěli,“ říká rýmařovský kouč.

Domácí by měli nastoupit v sestavě z posledních utkání i s novicem Hlouškem z Uničova. Utkání s Orlovou začíná na rýmařovském stadiónu v neděli od 16.30 hodin.

O další body budou bojovat také svěřenci Tondy Hudského z Krnova. Krnovští se ve dvou zápasech na hřištích soupeře rozehráli. Z Oldřišova přivezli tři a z Pusté Polomi jeden bod a posunuli se do středu tabulky. Krnovští by chtěli hrát v horní polovině tabulky a v tom dalším na to budou hrát.

V neděli čeká na krnovský fotbalový celek v domácím prostředí od 16.30 hodin mužstvo Háje ve Slezsku. „Venku jsme se konečně chytili a získali důležité body. Musíme na ně v neděli před svými příznivci každopádně navázat a odčinit úvodní domácí porážku od Petřkovic. Mrzí nás vyloučení Zelníka v Pusté Polomi, jehož start je ohrožen,“ říká impulsivní krnovský kouč Antonín Hudský, jehož tým by měl být jinak kompletní.

V těžké situaci je také bruntálský Slavoj, který se na chvostu tabulky I.A třídy potkal opět se svým rivalem Bohuslavicemi, které jej při sestupu z krajského přeboru doprovodily. Slavoj je po třech kolech bez bodů a dnes nastoupí na hřišti nováčka soutěže Suchých Lazců.

Slavoj bude spoléhat na bojovnost a bude se o body rvát. „Musíme udělat vše pro to, abychom dali první mužstvo dohromady a hráli v soutěži důstojnou roli. Zatím nejsme spokojeni, ale věřím, že se nám to podaří zlepšit,“ dodává místopředseda Slavoje k současnému stavu týmu.