Romane, máte za sebou dva zápasy jara, kdy bude Krnov bojovat o záchranu. V Petrovicích jste uhráli bod, ale s Mohelnicí to byl zase nešťastný zápas.

Dali dva góly a my bohužel jen jeden, když se trefil Franta Kaštovský. První gól, co jsme inkasovali, byla odražená střela, druhý byl krásný z pětadvaceti metrů. Jinak si Mohelnice nic moc nevytvořila. My jsme je ve druhém poločase zatlačili, ale nevyužili jsme dobré příležitosti. Harry (Tomáš Hudský) trefil tyčku, no a já jsem v poslední minutě ze standardky mířil jenom do břevna.

V zimní přestávce jste se vrátil do Opavy. Jak se to stalo, že jste zpátky v Krnově?

Jsem hráčem Opavy, kde mám platnou smlouvu. Na podzim jsem v Krnově hostoval, ale hostování skončilo. Zimní přípravu už jsem absolvoval s Opavou. Pak ale do mužstva přišli Mikula s Hrabinou a bylo mi jasné, že se mnou trenér Mazura do áčka nepočítá. Navíc se řeklo, že v béčku budou dostávat příležitosti mladí, že jsem mohl jít zase zpátky do Krnova a že můžu hrát.

Na podzim jste v Krnově nastupoval v záloze, teď ale hrajete v obraně. Kde vám to víc sedí?

Vždycky jsem nastupoval na stoperu, ale trenér Hudský mě na podzim v Krnově postavil do středu zálohy jako defenzivní štít. Tam mě to bavilo, protože jsem byl více na balonu a pořád ve hře. Ale teď mě dal trenér na moje klasické místo, na stopera, tak hraju tam.

Jak se vám hraje ve stoperské dvojici s Janem Zelníkem?

S Honzou je to trošku něco jiného, než na co jsem byl v podstatě celou kariéru zvyklý. Vždycky jsme hráli zónu, ale Honza je zvyklý hrát trochu odskočeného, tak si na to musím zvyknout. Ale jako s fotbalistou se mi s ním hraje dobře.

Má krnovský tým na to, aby divizi udržel?

Určitě má. Škoda, že nám teď proti Mohelnici chyběli dva klíčoví hráči, Lukáš Krčmařík s Ondrou Bartoníčkem. Lukáš umí zaútočit, vystřelit a dávat góly. Někdy sice hodně kličkuje, ale když mu to vyjde, tak je to paráda a divákům se to líbí. Ondra zase rozdává přesné přihrávky a režíruje hru ve středu pole, je to takový mozek. Ti dva nám citelně chyběli. Ale když budeme v plné síle a budeme proměňovat šance, můžeme porazit každého.