Ve 12. kole I.A třídy remizovali svěřenci trenéra Jedličky na hřišti Krásného Pole 2:2 a v tabulce jim patří osmé místo, přičemž na druhé Mokré Lazce nyní ztrácí pouhé tři body.

Oslabené mužstvo, nezlomný duch

„Do Krásného Pole jsme jeli oslabeni o některé hráče kádru a zápas potvrdil, že v našem mužstvu panuje v poslední době bojovný duch a vytvořila se bezva parta,“ těší místopředsedu klubu Jiřího Domitera. „Tímto zápasem jsme završili první etapu naší práce, kterou byla konsolidace kádru týmu a záchrana v soutěži,“ doplnil.

Bruntálští hráli v Krásném Poli od úvodu zápasu otevřený fotbal se snahou o útočné pojetí. Na hřišti byli v prvním poločase jasně lepším týmem hráči Slavoje, ale ke gólu zodpovědný výkon nevedl.

Útok vystřídal protiútok

Do druhého poločasu vstoupili mnohem lépe domácí fotbalisté. Krásné Pole zrychlilo hru a snažilo se agresivně napadat hostující fotbalisty již na jejich polovině. A to se domácím vyplatilo. Slavoj chyboval při rozehrávce na vlastní polovině, důrazně hrající soupeř toho využil a Vojtuš vstřelil vedoucí branku.

Z ní se však domácí tým dlouho neradoval. Do šestnáctky Krásného Pole vnikl nebojácně Stefanovský a zastavil ho až domácí gólman za cenu faulu. Penaltu už s přehledem proměnil Hoffman.

Přezimujína osmém místě

Zápas se ubíral k remízovému konci, ale Krásné Pole v závěru přitlačilo a dvě minuty před koncem vstřelil Fasan do sítě Slavoje druhou branku. Zdálo se být rozhodnuto, ale bruntálskému kouči Jedličkovi vyšlo střídání. Na trávník poslal náhradního gólmana Schroma, který si v nastavení naběhl na centr a rybičkou nedal svému kolegovi v domácí brance šanci.

Utkání skončilo nerozhodným výsledkem 2:2 a Slavoj Bruntál po zisku bodu přezimuje na osmém místě tabulky I.A třídy. „Teď nás dále čeká velký kus práce. Přes zimu chceme kádr mužstva ještě posílit a na jaře hrát dobrý fotbal, který potáhne diváky. Poděkování patří zároveň našim fanouškům, kteří nás chodili povzbuzovat, a věříme, že chodit budou na dobrý fotbal dále,“ děkoval místopředseda klubu Jiří Domiter.

Krásné Pole – FC Slavoj Bruntál 2:2 (0:0)
Branky: Hoffmann (penalta), Schrom - Vojtuš, Fasan.
Slavoj Bruntál: Žáček - Fiury, Pánek, Erben, Ondra Bačo, Chudý, Šanda, Zabloudil, Stefanovský, Ivo Bačo. Trenér: Jan Jedlička.