Černá série tří porážek v řadě, ta byla pro krnovského trenéra hořkou pilulkou. „Musíme se dát především zdravotně dohromady, protože podzim byl náročný,“ burcoval Hudský.

Průběžná sedmá příčka v tabulce krajského přeboru, to je výsledek za předsezonními ambicemi. Kýžené páté místo zůstalo pouze v říši přání. „Spokojený jsem byl do té doby, než jsme přestali plnit plán a nezastihla nás zranění,“ vysvětlil. „Porážky nás mrzí, ale takový je sport. Vyříkali jsme si to a jedeme dál,“ pokračoval Hudský.

Podzimní plán? Neztrácet body s outsidery, potrápit favority. Stal se však přesný opak. Krnov totiž v konfrontaci s celky z periferie krajského přeboru padl hned několikrát. „Je to zbytečná škoda. Na druhou stranu mě těší, že jsme jako jediní porazili Nový Jičín a s mužstvy z horních pater tabulky jsme hráli vyrovnaná utkání,“ vysvětlil.

Právě vítězství nad lídrem krajského přeboru je nejcennějším skalpem podzimu. „Od nás to bylo asi nejlepší utkání, co jsme dosud sehráli,“ uvedl Hudský. „Ukázalo se že pokud hráči budou plnit to, co si v kabině řekneme, výsledky se dostaví,“ hledal pozitiva.

To statisticky slabší soupeři krnovským fotbalistům pořádně zatopili. Vždyť v závěru podzimu svěřenci kouče Hudského podlehli Vratimovu i Lískovci, celkům z chvostu krajské tabulky. „Připadá mi, že se silnějšími a favorizovanými mužstvy hrajeme lépe. Zápasy jsou pak techničtější, což nám vyhovuje,“ pokračoval Hudský. „Kladně bych hodnotil asi jen ty zápasy, v nichž jsme hráli v optimální sestavě,“ dodal.

Hledá se útočník

Tomáš Šupák a Jan Heinrich. To jsou jména, která Hudský po letních migracích postrádá nejvíce. Oba hráči totiž v loňské sezoně nastříleli dohromady přes třicet branek. Přesně takové kanonýry Krnov potřebuje jako sůl. „Máme dobré hráče, ale jak jeden až dva vypadnou, ne všichni je dokáží nahradit. Zatím nejsme Arsenal,“ dodal. Zejména mladík Jan Heinrich byl pro svůj dravý a bojovný styl cenným přínosem. Nemluvě o jeho deseti gólech, které nyní v krnovské sbírce chybí. „Honza je nesmírně důrazný, dokázal rozhodit beky. Schází nám hodně,“ potvrdil Hudský.

Odchozí útočníky nezastoupil ani další z řady krnovských odchovanců Jiří Bačovský. „Potřebuje čas, přijde to. Hráči mu v kabině i na hřišti pomáhají,“ řekl Hudský na adresu devatenáctiletého střelce. „Trend mladých odchovanců byl v Krnově vždy, akorát to chlapci musí svými výkony potvrdit. Není problém je do mužstva zapracovat, hlavně musí chtít,“ vysvětlil.

Krnovský kouč je za zimní poločas rád. Plánuje totiž přivést posily. „Určitě se dáme do kupy, pauza nám jen prospěje. Musíme se připravit, ať máme na čem budovat tým,“ prozradil a na závěr dodal: „Potřebujeme posílit, je nás málo. Kluci z lavičky zaskočí, ale je potřeba širší kádr.“