Hrálo se na dvou hřištích, ve dvou základních skupinách systémem každý s každým, poté vyřazovacím systémem a zápasy o umístění. Hráči Krnova nezačali rok 2013 úplně podle svých představ a vypuštění jednoho zápasu mělo za následek propad v základní skupině na 5. místo, které znamenalo dvojzápas o celkové 9. místo.

Turnaj zahájili vítězstvím nad áčkem MFK Vítkovice 1919 vysokým skóre 7:3. Dalším soupeřem byl tým ostravského Baníku. Ačkoliv v podzimní části Karty Cupu si krnovští s Baníkem poradili, v tomto halovém duelu mu podlehli 0:3. Následné střetnutí ve skupině s Frýdkem-Místkem bylo velice vyrovnané. Krnovští si vytvořili brankový náskok, který však soupeři dohnali a vyrovnali na 3:3. V poslední minutě přidali Frýdečtí s notnou dávkou štěstí ještě dva rychlé góly, a tak Krnov prohrál 3:5.

Poslední zápas ve skupině s SŠK Bílovec se Krnovu vůbec nepovedl. Hráči vypadali, jakoby byli na hřišti poprvé. Jejich prohra 4:9 byla velkým překvapením nejen pro přítomné rodiče, ale i pro týmy soupeřů z fotbalových škol, kterým byli Krnováci předtím rovnocenným soupeřem.

Nejužitečnějším hráčem FK Krnov byl vyhlášen Zdeněk Říha, kterého jen o vlásek minulo i ocenění pro nejlepšího střelce, protože za turnaj nastřílel rovných deset gólů, stejně jako další dva hráči z Hlučína a Frýdku-Místku. O ceně pro střelce pak rozhodl jejich vzájemný los.

I když konečné umístění nebylo pro FK Krnov radostné, jak tomu doposud bývalo, účast na tomto turnaji přinesla pro hráče cenné zkušenosti.

Konečné pořadí:
1. FC Hlučín
2. SFC Opava
3. MFK Vítkovice 1919 A
4. MFK Frýdek-Místek
5. 1. SK Prostějov
6. FC Baník Ostrava
7. Fotbal Třinec
8. SŠK Bílovec
9. FK Krnov
10. MFK Vítkovice 1919 B