Teprve druhé vítězství v nové sezoně krajského přeboru vybojovali na hřišti Dolního Benešova.

Svěřenci trenéra Pavla Rückera svého soupeře, který doposud neprohrál, prakticky nepustili k jediné šanci. Naopak o těsném vítězství rozhodl v 55. minutě Kostrhoun. Krnov znovu divákům předvedl koncert nevyužitých šancí.

Především ve druhém poločase si hosté dělali se zadními řadami Dolního Benešova co chtěli. Podobně jako při domácí porážce s Heřmanicemi je ale opět zradila marná koncovka. A také smůla, jak tomu bylo při Cudrákově střele, která skončila na tyči.

Teprve druhá výhra

Krnovští dorostenci zvítězili teprvé podruhé v sezoně, porážky po pěti kolech nasbírali tři. Šest bodů je zatím řadí do středních pater soutěže, ale čelo krajského přeboru se jim stále vzdaluje. V příštím utkání se družstvo starších dorostenců utká na domácím stadioně s Vratimovem. Beznadějně poslední tým tabulky by měl být pro Krnov snadnou kořistí.

Dolní Benešov – Krnov 1:0

Předchozí domácí porážka s Heřmanicemi si vyžádala nejen změny v sestavě. Standardní onfezivní pojetí hry nahradilo v případě utkání na hřištích soupeřů spíše defenzivní rozestavení s hrou na jednoho útočníka.

Rovněž v brance se nově představil, který nahradil Tejčka. Rückerovo přání uhrát nulu jeho svěřenci splnili na výbornou. Od úvodních minut podávali v obraně disciplinovaný výkon a chyby z předchozích zápasů byly ty tam.

První poločas se nesl spíše v duchu vzájemného oťukávání, gólových momentů se publikum téměř nedočkalo. Prakticky jediná vážnější šance se zrodila ve 30. minutě. Agilní Kostrhoun zatáhl míč po levém křídle, přihrál jej Cudrákovi, jehož prudká střela skončila jen na tyči.

V pravidelné permanenci byl domácí gólman až po přestávce. V 60. minutě jej ale štěstí opustilo. Hosté do druhého poločasu vstoupili aktivně a po čtvrthodině hry se dostal ke slovu znovu Kostrhoun. Uvolnil se po pravé straně, obešel hráče a střelou k levé tyči otevřel skóre.

Nevyužité šance

Krnov i po úvodní brance neslevil z nasazení a pokračoval v mírném tlaku. Prakticky od 60. minuty si trvale vytvářel šance, ale trápila jej špatná koncovka. V 70. minutě se ke gólové šanci nadechl kapitán Moravec. Při postupu na branku obehrál obránce, ale jeho střelu brankář vychytal.

O deset minut později spálil další velkou šanci Zapalač po spolupráci s Moravcem. Výborně vyškolil hned dva hráče soupeře, narazil si s krnovským kapitánem, ale tváří v tvář gólmanovi neuspěl.

Sobotní zápas na hřišti Dolního Benešova byl dost vypjatý. Ostatně rozhodčí nešetřil kartami a v 80. minutě dokonce vyloučil domácího hráče, který neudržel nervy na uzdě a směrem k sudímu pronesl nešetrné poznámky.

Oslabeného soupeře hosté málem potrestali v 85. minutě. Na levé straně hřiště se uvolnil Dvořák, dostal přihrávku do běhu, obhodil si hráče a v jasné gólovce minul. Nevyužité šance se hostům téměř vymstily. V závěru měli domácí náznaky snahy o vyrovnání. Při závaru v krnovské šestnáctce se dokonce dožadovali penalty za údajnou ruku, ale rozhodčí nechal hru pokračovat.

Branka: 60. Kostrhoun
Krnov: Šimčík, Ledvoň, Biskup, Čandas, Dvořák, Moravec, Krpec, Turčák, Cudrák, Kostrhoun. Trenér: Pavel Rücker