„Kluci to samozřejmě vnímají špatně,“ řekl vedoucí mužstva Viliam Valočík. Zcela výmluvná je už bilance krnovského týmu. Více než šest porážek má pouze poslední Vratimov. Strmý pád starších dorostenců nezastavilo ani nedávné utkání na hřišti Jakubčovic. Hosté měli územní převahu, měli více šancí, ale přetavit tlak v góly, to je problém Rückerovy družiny. Krnov nakonec podlehl Jakubčovicím 2:4. Do přestávky snižoval Biskup střelou po rohovém kopu, druhou branku přidal ve druhém poločase Moravec z penalty.

„Máme sice územní převahu, ale neumíme ji gólově vyjádřit,“ vzpomenul Valočík zahození šance Cudráka či Fusky. Příčiny krnovského trápení ale tkví především v nekompletním kádru. „V Jakubčovicích jsme hráli bez hráčů základní sestavy. Nemůžeme se sejít v základní sestavě, hráči se dost střídají na postech a souhra vázne,“ vysvětlil Viliam Valočík.

Dorostenecký tým rovněž doplácí na odchod gólmana Furčáka do Opavy. „Byl vynikající brankář, Opava po něm vyloženě toužila,“ prozradil. „Tejček mu sice dělal dvojku, ale taková kvalita už zde není,“ doplnil. Musel by se stát zázrak, aby Krnovští pomýšleli na tolik kýžený návrat do dizivní soutěže. Měli sice patřit k favoritům krajského přeboru, ale zatím spíše bojují o záchranu. „Musíme se chytit na těch lepších mančaftech,“ uvedl Valočík.

Už v neděli hraje Krnov na domácím trávníku s rezervou Karviné. Lídr soutěže bude rozhodně těžkým oříškem. „Nezbývá než makat a makat a spoléhat, že se kluci uzdraví a nebudeme lepit sestavu,“ uzavřel.

Rozhovor s Viliamem Valočíkem

Proč se tým trápí? Čím to?
V Jakubčovicích jsme hráli bez hráčů základní sestavy. Máme problémy s tím, že se nemůžeme sejít v základní sestavě, hráči se dost střídají na postech a souhra vázne. Je to vidět v zápasech, kde máme uzemní převahu, ale neumíme ji gólově vyjádřit.

Jak situaci vnímají hráči?

Vnímají to samozřejmě špatně. Máme ale ještě jeden probém – post brankáře není tak kvalitní, jako býval v minulých letech. Furčák odešel do Opavy, byl vynikající brankář, Opava po něm vyloženě toužila. Tejček mu dělal dvojku, ale taková kvalita zde není.

Jak z krize ven?

Musíme se chytit na těch lepších mančaftech. Chceme bodovat v Karviné za každou cenu.

Má Trenér Rücker pevnou pozici?

Tak to zatím nedokážu říct, na schůze nechodím, ale nic takového jsem neslyšel. Výbor viděl zápas s Frýdkem, kterému to spadlo vyloženě do klína. Zápas jsme sehráli dobře, hra není špatná, jen nezbývá než makat a makat a spoléhat, že se kluci uzdraví a nebudeme lepit sestavu. Kluci se stále střídají a točí se, což není dobré.
#nahled|https://g.denik.cz/75/53/fotbal_kraj_dorost031008_denik_clanek_hp.jpg|https://g.denik.cz/75/53/fotbal_kraj_dorost031008.jpg|Krajský přebor, 9. kolo.#