Kopřivnice – FK Krnov 2:1 (0:1)

Od předních příček momentálně dělí svěřence trenéra Pavla Rückera propastný rozdíl. Vždyť na vedoucí tandem ztrácí více než dvacet bodů. Krnov tak přezimuje na desáté příčce s marnou nadějí na postup. Krnovský mančaft, dlouhodobě sužovaný marodkou, měl v posledním utkání podzimní sezony blízko ke třem bodům. Dokonce ještě v první půli vedl po gólu Turčáka. Ten v 35. minutě korunoval převahu hostujícího mužstva dorážkou za záda kopřivnického gólmana.

„Měli jsme dost vysokou marodku, tím jsme byli trošičku v handicapu. Ale na hře to nebylo vůbec poznat,“ pochválil vedoucí mužstva ViliamValočík. „Zápas byl zcela v naší režii, minimálně v první půli jsme měli na našich kopačkách převahu,“ dodal.

Hosté pouze v deseti

A to ještě hosté spálili vyložené šance. Zejména Fuska zahodil gólovku, když sám postupoval na brankáře a jeho oblouček skončil pouze na břevně. Poměr sil na hřišti se změnil až po přestávce. „Do druhého poločasu soupeř nastoupil s větší aktivitou a zatlačil nás do defenzívy,“ pokračoval Valočík. V 55. minutě domácí vykřesali vyrovnávací gól po přímém kopu z hranice šestnáctky.

I Krnov měl šance. K zakončení se postupně dostávali Kostroun a Moravec, ale ani jejich střely si cestu mezi tyče nenašly. Klíčový moment nastal v 70. minutě. To když se do kopřivnické šestnáctky prokličkoval Turčák, ale ke koncovce se nedostal. I přes jasný faul totiž nechal sudí pokračovat ve hře. Na hřišti vzplály emoce. Nervy na uzdě neudržel Fuska, který za protesty dostal druhou žlutou kartu.

I přes početní výhodu se však domácí nedostávali do tlaku. Až deset minut před koncem zkopírovali úvodní gólovou situaci. Na další přímý kop z hranice velkého vápna byl gólman Tejček opět krátký. „S výkonem v druhé půli nemůžeme být spokojení, ta první byla dobrá. Ale více méně výsledek jde na vrub rozhodčího,“ litoval Valočík.

Krnov: Tejček, Zapalač, Čandas, Šimčík, Biskup, Turčák, Ručka, Dvořák, Kostroun, Moravec, Fuska.
Vedoucí mužstva: Valočík.
Krajský přebor.