NEČEKANÝ DEBAKL

Utkání s Jeseníkem bylo od počátku hodně vyrovnané, žádný ze soupeřů se nikam nehnal, spíše se čekalo na chybu protivníka. Ve dvaadvacáté minutě se Krnovu povedlo skórovat, ale gól nebyl z nepochopitelných důvodů uznán.

„Naše kluky to dost rozhodilo a vůbec se nesoustředili na rozehrávku domácích. A ti toho dokonale využili," říkal krnovský trenér Martin Lhotka. Jeseničtí provedli rychlou akci, dostali se za obranu hostí a otevřeli skóre. Po pěti minutách se Krnovu podařilo vyrovnat, když se trefil Chrobák. Ale bylo to to poslední, co Krnovákům v tomto duelu vyšlo.

Ve třicáté čtvrté minutě využili domácí dalšího zaváhání a znovu se pohodlně dostali do vedení. To navíc potvrdili třetí, kuriózní brankou těsně před koncem prvního poločasu. Kopali přímý kop z poloviny hřiště. Místo rozehrávky však domácí hráč napálil balon přímo na branku a ten k všeobecnému překvapení skončil za zády krnovského gólmana Nevřely.

„V prvním poločase jsme nebyli horším týmem, ale nechali jsme se rozhodit několika pochybnými výroky rozhodčích. Přestali jsme se soustředit na hru a bylo zle. Nerad si stěžuji na rozhodčí, ale v utkání, kde o nic nejde a navíc v utkání mládežnických týmu, by mělo být všechno jinak," kroutil hlavou Martin Lhotka.

Druhý poločas začal obrovskou šancí Krnovských, když domácí tým během několika vteřin hned třikrát vykopával míč z brankové čáry. A poté vyšlo známé rčení: nedáš, dostaneš. Jeseník hned z protiútoku skóroval a v podstatě rozhodl o osudu utkání. Hned o další minutu později bylo definitivně rozhodnuto, když domácí využili rychlého protiútoku a za bezmocným brankářem Krnova se třepala sít popáté. Jeseníku se v 64. a 68. minutě podařilo ještě skóre navýšit na 7:1.

„Ve druhé půli jsme měli obrovskou možnost vrátit se do utkání, ale místo toho jsme inkasovali. Pak už jsme neměli hlavně psychické síly na to se zvednout," hodnotil utkání Lhotka.

FK Jeseník - FK Krnov 7:1 (3:1)
Branka Krnova: 28. Chrobák
Krnov: Nevřela - Wenda, Patrik Rolný, Pohludka, Tűmmler (71. Jakub Rolný) - Zetek, Mitura (65. Graf), Zapletal, Rys (65. Blaschke), Chrobák (46. Moša) - Hrubý. Trenér: Martin Lhotka

STŘELECKÁ SMRŠŤ V PRVNÍ PŮLI

Od začátku duelu proti Slávii Opava měl Krnov převahu a neustále se tlačil před bránu hostů. Už v sedmé minutě se prosadil domácí David Moša a dostal svůj tým do vedení. V patnácté minutě tentýž hráč skóre navýšil na 2:0. Ve 28. minutě se k odraženému míči dostal Graf a bylo to o tři branky. Za další dvě minuty si do šestnáctky naběhl Wenda a uzavřel poločasové skóre na 4:0.

„Začátek utkání nám vyšel. Byli jsme aktivní, tlačili jsme se do šestnáctky. S prvním poločasem jsem hodně spokojený," usmíval se krnovský kouč.

Druhý poločas už tak záživný z krnovské strany nebyl. I přesto se v 51. minutě prosadil Zetek, když si naběhl na centr za obranu. Na další gól se čekalo až do osmdesáté minuty. To se poprvé prosadili hosté a snížili. Poslední slovo si však vzal krnovský Hrubý a tři minuty před koncem střelou k levé tyči uzavřel na konečných 6:1.

„Druhý poločas fotbalově už hodně upadl. Dost tomu napomohlo i horké počasí. S konečným výsledkem jsem ale spokojený. Těší mě, že tým splnil hlavní úkoly, tlačit se do zakončení a uhlídat jednoho z nejlepších střelců soutěže Honzu Franka. Kluci mu nedali moc prostoru a moc si nezahrál," uzavřel trenér krnovských dorostenců Martin Lhotka.

FK Krnov - Slavia Opava 6:1 (4:0)
Branky Krnova: 7. a 15. Moša, 28. Graf, 30. Wenda, 51. Zetek, 87. Hrubý
Krnov: Nevřela - Wenda, Pohludka, Tűmmler (55. Rys), Žida - Moša, Zetek, Mitura (60. Blaschke) - Chrobák - Hrubý, Graf (65. Biskup). Trenér: Martin Lhotka