Třinec B – FK Krnov 0:2

Na trenérské lavici si odbyl svůj mistrovský debut Pavel Rücker. Ale ani kouč s bohatými zkušenostmi z mládežnických oddílů nic nezmohl se zoufalou koncovkou svých svěřenců. Tolik kýžený útok za návratem do divizní soutěže se odkládá minimálně do příští neděle. Krnov na domácím hřišti přivítá Porubu, kterou v prvním kole rozstřílel bruntálský Slavoj 5:0.

Trápení v koncovce

Zasloužená porážka? Ne tak zcela. Zejména v prvním poločase získali krnovští fotbalisté územní převahu. Marně. Vyrovnaná partie se hrála do 35. miunty. Zatímco krnovské střely končily zpravidla mimo tyče domácí branky, Třinec udeřil z první vážnější akce. Unikající stoper si zatáhnul míč, nahrál na hranici šestnáctky a… dočkal se první minely krnovské defenzívy. Obránci se nedorozuměli a volný míč poslal útočník soupeře přízemní střelou k tyči: Tejček se natahoval marně. Pomohl až důrazný proslov trenéra Rückera o přestávce.

V úvodu druhého poločasu se sice ještě hosté trápili, ale po patnácti minutách zatlačili soupeře na jeho polovinu. Vyrovnání měl na kopačce Turčák. Jeho pohotová střela z voleje ale skončila jen na břevně třinecké branky. Záhy se ještě do další velké šance dostal Kostrhoun, jehož střela si cestu mezi tyče domácí branky nenašla.

„Chvíli to vypadalo, že bychom vedení mohli zlomit,“ komentoval průběh utkání Valočík. Nedáš, dostaneš. Prakticky vzápětí vyrobila středová řada chybu, kterou Třinečtí po zásluze potrestali. Soupeřův hráč utekl s míčem až k hranici šestnáctky, odkud podruhé prostřelil bezmocného Tejčka.

Krnov: Tejček – Ledvoň, Čandas, Šimčík, Turčák – Cudrák, Moravec, Dvořák, Ručka (63. Vavrečka) – Fuska, Kostrhoun. Trenér: Pavel Rücker.