DĚLBA BODŮ S PŘEROVEM

Vložené utkání přivedlo na krnovský stadion přerovské Zubry. I když měli v prvním poločase více ze hry právě hosté, do vedení se dostali Krnovští. V sedmnácté minutě využil Bruno Rys obrovskou hrubku přerovské obrany a přehodil hostujícího gólmana, 1:0.

S hostujícím celkem to nijak nezamávalo a čtyři minuty po dovršení půlhodiny hry bylo vyrovnáno. Hostům se podařilo zachytit špatnou rozehrávku ještě na polovině Krnova a následnou rychlou akci zakončil přerovský Hradilík.

„V prvním poločase jsme byli hodně zalezlí. Už z pohybu našich hráčů byl vidět obrovský respekt, možná strach. O poločasové přestávce jsem nabádal celý tým k větší odvaze," povídal kouč krnovského staršího dorostu Martin Lhotka.

Ve druhé půli se hra vyrovnala a hlavně ožila. Oba brankáři si tak na nedostatek práce stěžovat nemohli. V osmapadesáté minutě předvedl Krnov krásnou rychlou akci. Kombinací se dostal až do šestnáctky hostí. Tam se Chrobák snažil přihrát do šance Hrubému, jenže přihrávku zasáhl přerovský Raška a srazil míč do sítě, 2:1.

Jenomže krnovské vedení trvalo jen deset minut. Potom se do kombinace dostali i Hanáci, na jejím konci byl Navrátil a hezkou střelou opět srovnal stav. Ve zbytku zápasu si sice oba protivníci vytvořili pár slibných příležitostí, po kterých mohli rozhodnout, ale skóre se už nezměnilo.

„Za druhý poločas musím kluky pochválit. Přestali se bát a začali bojovat. Mohli jsme utkání i vyhrát. Ale myslím, že remíza je nakonec přece jen zasloužená," zhodnotil duel Martin Lhotka.

FK Krnov - Zubr Přerov 2:2 (1:1)
Branky Krnova: 17. Rys, 58. vlastní
Krnov: Nevřela - Wenda (72. Blaschke), Rolný, Pohludka, Žida - Chrobák, Zetek, Graf (85. Zezula), Zapletal (53. Mitura), Rys (77. Moša) - Hrubý. Trenér: Martin Lhotka

HRUBÉ CHYBY STÁLY KRNOV BODY

Horké sobotní počasí zastihlo starší dorostence FK Krnov v Havířově. Hosté přijeli v oslabené sestavě. „Na hře to ale moc znát nebylo. Hlavní rozdíl byl ve větších zkušenostech domácích hráčů a také v tom, že Havířov dokázal využít naše chyby," uváděl krnovský kouč Lhotka.

Domácí se dostali do vedení už v osmé minutě a hned v pětadvacáté jej potvrdili. Krnov se sice snažil o zvrat, ale přestože se mu dařilo držet míč, šance stále nepřicházela. „Doplatili jsme na hrubé chyby před naším vápnem. Pak jsme sice hráli líbivý fotbal, ale bohužel bez efektu," podotkl Martin Lhotka.

Druhý poločas už byl o něco záživnější, ale stále podle stejných not. Krnovští kombinovali a domácí stříleli branky po chybách, které pramenily z nezkušenosti. Ve čtyřicáté deváté a v padesáté čtvrté minutě Havířovští opět dvěma góly navýšili skóre. O dvě minuty později vykřesal jiskřičku naděje pro hosty Jakub Hrubý, ale byla to jen labutí píseň. Havířov přidal v šedesáté třetí a deset minut před koncem opět dvě trefy a porazil Krnov vysoko 6:1.

„V utkání jsme nastoupili v oslabené sestavě, ale i přesto byl výsledek utkání až příliš krutý. Kluky můžu pochválit za hru, kterou předváděli. Určitě se nemáme za co stydět. Bohužel doplatili jsme na hloupé chyby, které pramenily ze špatné komunikace při bránění v zajištění před vlastní šestnáctkou," hodnotil nešťastné utkání Martin Lhotka.

MFK Havířov - FK Krnov 6:1 (2:0)
Branka Krnova: 56. Hrubý
Krnov: Nevřela - Wenda, Tűmmler (53. Blaschke), Pohludka, Žida - Chrobák, Graf, Rolný Jakub (80. Carbol), Gajarský (60. Klement), Mitura (68. Grajciar) - Hrubý. Trenér: Martin Lhotka