Domácí nezačali vůbec špatně, naopak se favorita vůbec nezalekli. Už v deváté minutě byli blízko vedoucí branky. Jenže trestný kop z hranice pokutového území se zatočil rovnou do tyče. Uničov zahrozil poprvé o čtyři minuty později, jenže hned z toho byla branka. První ránu také zastavila tyčka, ale dorážka Holouše už směřovala do sítě, 0:1.

„Tak jak jsme dobře začali, tak ten inkasovaný gól nás úplně srazil. Přestali jsme hrát fotbal a začali nakopávat míče dopředu. A taky je tam ztráceli," povídal krnovský trenér Martin Lhotka.

Ve dvacáté minutě bylo domácím ještě hůř. Uničovští nacentrovali do šestnáctky a Holouš hlavičkou zvýšil náskok hostí, 0:2.

Taky po přestávce začali krnovští dorostenci aktivně. „Mělo to prakticky stejný průběh jako první půlka. Drželi jsme balón, ale nebyli jsme si schopni vytvořit žádnou kloudnou příležitost," popisoval dění na hřišti Martin Lhotka. V devětapadesáté minutě se do útoku dostali také hosté a zase to mělo fatální následky, prosadil se Štýbnar.

„Byla to jejich první příležitost ve druhém poločase a hned nám dali třetí gól. Po něm se kluci úplně sesypali," uváděl krnovský kouč. Hostující tým pak zasadil Krnovu ještě dvě rány, na čtyřbrankový náskok zvyšoval svou třetí brankou v zápase Holouš, pátý gól přidal Kux. Až devět minut před koncem zaznamenali čestný úspěch i domácí fotbalisté. Po rohu se z ojedinělé šance trefil Zavadil.

„Měli jsme za celý zápas dvě střely na branku, s tím uspět nemůžeme. Oni si vytvořili šest šancí a dali pět gólů," hodnotil neveselé utkání Martin Lhotka a pokračoval: „Samozřejmě chyběli Nevřela s Hrubým, to jsou hráči, kteří se těžko nahrazují. Chytal nám mladší dorostenec, ale snažil se, nebyla to jeho chyba. Láryš má jako číslo jedna florbal, ale jsem rád, že nám pomohl."

Nejvíce trenéra mrzel fakt, že po inkasované brance začali jeho svěřenci panikařit a přestali hrát to, co umí. „Bylo to jako vždycky. Dostaneme gól a najednou zmatek, kluci se bojí cokoliv vytvořit, odkopáváme balóny. Do první branky jsme hráli dobře, kolektivně. Potom jsme se snažili všechno řešit individuálně a úplně se vytratila týmová hra," dokončil hodnocení trenér staršího dorostu FK Krnov Martin Lhotka.

Krnov - Uničov 1:5 (0:2)
Branky: 81. Zavadil - 13. Holouš, 20. Holouš, 59. Štýbnar, 74. Holouš, 78. Kux
Krnov: Láryš - Žida, Patrik Rolný, Pohludka (72. Biskup), Zavadil - Zetek, Zapletal (65. Graf), Jakub Rolný (68. Tümmler), Moša (59. Blaschke) - Chrobák, Mitura. Trenér: Martin Lhotka