Již třetí ročník Memoriálu Jana Klimeše v minifotbalu, který výborně zorganizovala slečna Marta Klimešová, proběhl v sobotu 26. června na hřišti FK Staré Město. "Rodina a přátelé přišli vzdát poctu a zavzpomínat na Honzu Klimeše, který od nás předčasně odešel," říkali organizátoři.

Na hřišti se sešlo celkem osm mužských týmů, sedm týmů dětí a dokonce i dvě ženská družstva. Hrálo se na dvou hřištích, délka hry byla s ohledem na celkový počet týmů zkrácena na dvakrát deset minut.

Turnaje se účastnila i dětská družstva, která hrála s obrovskou chutí, jež mnohdy předčila i mužstva dospělých. Na hřišti se ve hře objevovala i děvčata, která si v ničem nezadala s chlapci a svou bojovnost prokazovala ve všech zápasech.

Odehrály se i zápasy rodičů s dětmi. V kategorii žáků nakonec zaslouženě zvítězil tým FK Chomýž. Všechny zúčastněné děti si vysoutěžily medaile a drobné ceny pro radost.

Mezi dospělými se hrálo v prvním kole systémem každý s každým, pak byla mužstva rozdělena do dvou skupin a hrálo se play-off. O dramatické situace nebyla nouze, přestože se na hřištích potkávali mladíci s hráči poněkud vyššího věku.

S postupujícím časem a únavou se zvyšoval i počet bandáží a ortéz na končetinách hráčů. Největší vytrvalost a vůli vyhrát nakonec projevil domácí tým pod vedením kapitána Martina Hermana ve složení Bohuslav Klimeš, Jožka Klimeš, Jirka Majtner, Honza Erben v bráně s Kamilem Vondrou. Finalistům kategorie dospělých byly předány medaile za umístění, vítězové si navíc odnesli tradiční pohár.

I když počasí nepřálo, byla atmosféra celého memoriálu skvělá, všichni se výborně bavili. (jit)