Staroměstští se rozloučili prohrou

Staré Město - V posledním zápase v krajském přeboru přivítali domácí fotbalisté celek z popředí tabulky, Odru Petřkovice a po devadesáti minutách poměrně vyrovnaného fotbalu si těsné vítězství odvezli hosté.

24.6.2008

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jiří Stanovský

SK Staré Město - FC Odra Petřkovice

V posledním utkání sezony, ve kterém se SK Staré Město loučilo se svým názvem, již prakticky vůbec i nic nešlo. Staroměstští fotbalisté si udržení soutěže zajistili v minulém kole na hřišti Bystřice nad Olší a tak mohli hrát v poklidu.

V prvním poločase byli domácí hráči mírně aktivnější a vypracovali si hned několik velmi dobrých gólových příležitostí. Proměnili ale jen jednu z nich. Ve 32. minutě zápasu prostřelil Pánek z trestného kopu špatně postavenou zeď hostů a domácí šli do šaten s jednobrankovým vedením.

Ve druhém poločase začali být hosté aktivněji a tlačili se na polovinu Starého Města. Branku ale vstřelili fotbalisté Starého Města. Po pěkné kombinaci dvojice Píca, Michna zakončoval gólově Domiter v 58 minutě a zvýšil vedení domácích na rozdíl dvou branek. Hosty to ale nezlomilo a v dalším průběhu začali na hřišti dominovat.

Snížení na 1:2 se Petřkovice dočkaly po vydařené střele z dálky. O pár minut později nařídil rozhodčí proti Starému Městu přísnou penaltu, ale domácí brankář Kouřil ji bravurně zlikvidoval. Zdálo se, že tento okamžik domácím pomůže, ale byli to naopak hosté, kteří pokračovali v aktivitě a útočném fotbale. Domácí fotbalisté zaostávali a Petřkovice dalšími dvěma góly řadě otočili výsledek na konečných 3:2 ve svůj prospěch.

Fotbalovému týmu Starého Města se tedy rozloučení s krajským přeborem a názvem příliš nevydařilo. Důležitá záchrana v soutěži krajského přeboru těší, což byl hlavní cíl. Od příštího ročníku se SK Staré Město spojuje se Slavojem Bruntál a nový klub bude hrát pod názvem FC Slavoj Bruntál-Staré Město. Zápasy krajského přeboru týmu A se budou hrát v Bruntále a ve Starém Městě bude hrát tým B I. A třídu.

Branky: Pánek, Domiter, sestava: Kouřil, Kopec, Herman, Parol, Pánek, Hanák D., Šanda, Odstrčil, Michna, Píca, Domiter. Střídali: Smetana David, trenér: Jaroslav Zabloudil.

Tento týden představíme prvňáčky ze ZŠ Školní, Bruntál

Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

David Galvas opět hraje, posílil Krnov

Dlouho bez hokeje nevydržel. Zkušený obránce David Galvas opět nazul brusle a v sobotu odehrál první zápas za svůj nový klub.

Inovační centrum zřídí na krnovské poliklinice

V budově krnovské polikliniky bude po Novém roce otevřena kancelář Moravskoslezského inovačního centra MSIC. Její pracovník v ní bude k dispozici místním podnikatelům.

Na úterý se chystá jednání bruntálského zastupitelstva

Na svém posledním letošním zasedání se sejdou bruntálští zastupitelé. Zastupitelstvo města Bruntálu se uskuteční v úterý 12. prosince od 13 hodin v zasedací místnosti městského úřadu.