Staré Město v divoké přestřelce prohrálo

Staré Město, Lískovec - Neuvěřitelná přestřelka se závěrečným skóre jedenácti gólů. Takové bylo sobotní utkání na půdě Lískovce. Nesmírně útočně laděné utkání krajského přeboru nakonec nezvládli fotbalisté Starého Města. Již po prvním poločase prohrávali hrozivým rozdílem 0:5, ve druhém se ale výrazně zlepšili. Utkání však nakonec stejně prohráli hokejovým výsledkem 4: 7 ve svůj neprospěch.

19.5.2008

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jiří Stanovský

Lískovec – Staré Město 7:4 (5:0)

Staroměstští fotbalisté mají soutěž s největší pravděpodobností zachráněnou, a tak ji jen dohrávají. Na hřišti Lískovce hráli od úvodního hvizdu rozhodčího bezstarostný fotbal a s obrannou fází si příliš starostí nedělali. Domácí hráči se chtěli před svými příznivci ukázat a liknavou hru hostujícího týmu náležitě od prvních minut trestali.

Drtivý úvodní nápor

Hosté se tak v prvním poločase i přes ofenzivní snahu do hry příliš nedostávali a skóre v jejich neprospěch neutěšeně narůstalo. Domácí fotbalisté využívali chyb ve hře Starého Města a do sítě gólmana Beleje padal gól za gólem. Do konce prvního poločasu utkání nastříleli domácí svému soupeři rovných pět gólů v řadě. Se Starým Městem, které se do přestávky střelecky vůbec neprosadilo, to vypadalo hrozivě.

Hosté ale nastoupili do druhého poločasu jako vyměněni. Hra se převážně začala odvíjet před brankářem Lískovce a Staroměstští si vytvářeli řadu gólových šancí. Diváci na fotbalovém hřišti v Lískovci se nestačili divit, jaká změna nastala ve vývoji zápasu. Hosté zatlačili svého soupeře na jeho polovinu a začali jej dotahovat i výsledkově.

Obrat po půli

Čtyři staroměstské góly, jejichž autory byli ve dvou případech Domiter a Píca s Pánkem, korigovaly stav na 4:5 z pohledu hostů, kteří se nečekaně vrátili do zápasu. V dalším průběhu druhé půle měli staroměstští fotbalisté další příležitosti ke vstřelení vyrovnávací branky. Zápas se spoustou chyb v defenzívě se ale musel divákům líbit a byl dramatický až do konce. Diváci se kochali brankami a ty padaly dále. Tentokráte ale již v závěru utkání jen do sítě hostů.

Lískovec nakonec vybojoval vítězství a v závěru zápasu dvěma góly upravil výsledek na konečných 7:4 ve svůj prospěch. Svěřenci kouče Jaroslava Zabloudila ze Starého Města budou napravovat dojem v sobotu na domácí půdě, kde přivítají celek Pusté Polomi.

Branky: Domier 2, Píca, Pánek.

Autor: Jiří Stanovský

19.5.2008 VSTUP DO DISKUSE

Zástupci Povodí Odry na schůzce s občany představili velmi podrobně investice v povodí řeky Opavy, ale kudy povede přeložka silnice do Zátoru a které konkrétní pozemky se budou vykupovat ještě sami nevěděli.
9

Povodí Odry o přeložce silnice v Heřminovech toho moc neví

Jana Bernášková

Jana Bernášková zazáří už tento pátek na divadelních prknech

Jméno pro vánoční strom

Pohodář, Uhlířáček… Jak se bude jmenovat letošní vánoční strom v Bruntále? Máte poslední příležitost zapojit se do ankety a navrhnout mu jméno.

Langschurovu cenu letos získaly tři dívky

Sára je skvělá výtvarnice, Eliška organizuje turnaje v holandském billiardu, Alžběta je mistryně ČR a Evropy v tanci. Tyto tři gymnazistky jsou nositelky Langschurovy ceny 2017.

Deset let pro žárlivého Turka, který v Krnově pobodal Egypťana

Ostrava, Krnov - Zraněného muže zachránilo to, že útočníka objal kolem trupu a čekal, až se vyčerpá.

Do Jeseníků o víkendu dorazili první běžkaři

Přírodní sníh se zatím drží pouze ve vyšších horských partiích. Vlekaři na začátku nové sezony testují umělé zasněžování, aby mohli děla spustit naplno, jakmile teploty klesnou dostatečně hluboko pod nulu. V Jeseníkách, kde se už o víkendu objevili první výletníci na běžkách.