Lískovec – Staré Město 7:4 (5:0)

Staroměstští fotbalisté mají soutěž s největší pravděpodobností zachráněnou, a tak ji jen dohrávají. Na hřišti Lískovce hráli od úvodního hvizdu rozhodčího bezstarostný fotbal a s obrannou fází si příliš starostí nedělali. Domácí hráči se chtěli před svými příznivci ukázat a liknavou hru hostujícího týmu náležitě od prvních minut trestali.

Drtivý úvodní nápor

Hosté se tak v prvním poločase i přes ofenzivní snahu do hry příliš nedostávali a skóre v jejich neprospěch neutěšeně narůstalo. Domácí fotbalisté využívali chyb ve hře Starého Města a do sítě gólmana Beleje padal gól za gólem. Do konce prvního poločasu utkání nastříleli domácí svému soupeři rovných pět gólů v řadě. Se Starým Městem, které se do přestávky střelecky vůbec neprosadilo, to vypadalo hrozivě.

Hosté ale nastoupili do druhého poločasu jako vyměněni. Hra se převážně začala odvíjet před brankářem Lískovce a Staroměstští si vytvářeli řadu gólových šancí. Diváci na fotbalovém hřišti v Lískovci se nestačili divit, jaká změna nastala ve vývoji zápasu. Hosté zatlačili svého soupeře na jeho polovinu a začali jej dotahovat i výsledkově.

Obrat po půli

Čtyři staroměstské góly, jejichž autory byli ve dvou případech Domiter a Píca s Pánkem, korigovaly stav na 4:5 z pohledu hostů, kteří se nečekaně vrátili do zápasu. V dalším průběhu druhé půle měli staroměstští fotbalisté další příležitosti ke vstřelení vyrovnávací branky. Zápas se spoustou chyb v defenzívě se ale musel divákům líbit a byl dramatický až do konce. Diváci se kochali brankami a ty padaly dále. Tentokráte ale již v závěru utkání jen do sítě hostů.

Lískovec nakonec vybojoval vítězství a v závěru zápasu dvěma góly upravil výsledek na konečných 7:4 ve svůj prospěch. Svěřenci kouče Jaroslava Zabloudila ze Starého Města budou napravovat dojem v sobotu na domácí půdě, kde přivítají celek Pusté Polomi.

Branky: Domier 2, Píca, Pánek.