Letošní ročník fotbalových soutěží 2006/2007 je za námi. Příliš radosti ale našim zástupcům v jednotlivých soutěžích nenaděla.
Jednou z výjimek mohou být fotbalisté rýmařovské Jiskry v divizní soutěži. Jiskra šla do právě skončené divizní soutěže z druhého místa a jako nováček si velké cíle nekladla.
Tým trenéra Petra Kostelníka a vedoucího Mikuláše Horýni byl složen poměrně mladě a převážně z vlastních odchovanců a hráčů z okolí, cílem byla záchrana. Rýmařovští měli v úvodu soutěže problémy a potýkali se i se zraněními. To je zařadilo až do zadních pater tabulky a nevypadalo to příliš nadějně. Zlom nastal v závěru podzimní části, kdy se Jiskra rozehrála a sbírala body. V jarní části pokračovali Rýmařovští ve velmi dobrých výkonech a to jim po skončení vyneslo uspokojivé šesté místo.
 
Druhý divizní zástupce Avízo Město Albrechtice letos příliš výrazný nebyl. Albrechtičtí hráli převážně po celý ročník v zadních patrech tabulky. V polovině soutěže nahradil dlouholetého kouče Antonína Muru, který odešel do Mikulovic, Michal Smetana a měl cíl udržení v soutěži. To se Avízu nakonec podařilo, i když konečné třinácté místo těsně nad sestupovou pozicí asi neuspokojuje. Divizní soutěž opouští Baník Albrechtice, Český Těšín a Petrovice. Všichni tři naši zástupci v krajském přeboru museli v závěru soutěže bojovat o udržení soutěže. Nejlépe nakonec dopadlo Staré Město. Staroměstští byli v ozimní části v pohodě a hráli v lepší polovině tabulky. Jaro již ale tak úspěšné nebylo a tým kouče Jana Jedličky klesal v tabulce k sestupovým vodám.
 
Úspěšný staroměstský trenér, který dovedl tým z I. B třídy až do krajského přeboru, nakonec tým opustil, ale jeho bývalí svěřenci si udržení v neuvěřitelně vyrovnané soutěži, ze které sestupují čtyři celky, po domácím vítězství nad Slavojem Bruntál přece jej vybojovali. Konečné desáté místo je tak pro Staré Město určitě přijatelné. Do posledních vteřin posledního utkání soutěže na domácím hřišti se musel obávat o sestup krnovský fotbalový tým. Ten letos příliš nepřesvědčil. V průběhu podzimní části nejprve vystřídal na trenérské lavičce Rostislava Lhoťana Vilém Hrbáč, který ale také na jaře příliš dlouhou na krnovské střídačce nevydržel. Soutěž tak dojížděl Rudolf Klimenko a mladý krnovský tým dokráčel k záchraně hodně šťastně až remízou v posledním zápase na vlastním hřišti proti Havířovu. Krnov nakonec obsadil dvanácté místo stejně jako Albrechtičtí těsně nad sestupovou pozicí před Čeladnou.
 
Do I. A třídy sestupuje po dlouhých letech působení v Moravskoslezské fotbalové lize, divizi a krajském přeboru tým s velkou tradicí, Slavoj Bruntál. Trenér Jan Mlčoch měl poměrně mladý kádr hráčů a opíral se o krnovské posily Sovadinu, Lalaka a Fialu, které na podzim doplňoval gólman Šípek, jenž po podzimu odešel do Zlatých Hor. Na jaře týmu scházel nejen on, ale i futsalový reprezentant Lalak a zraněný Fiala. Bruntálští ztráceli body a nakonec propadli do sestupového pásma, odkud se již nevymotali. Společně se Slavojem, který skončil patnáctý, sestupují Čeladná, Kobeřice a Velké Hoštice. Převážně v zadních patrech tabulky se pohybovali naši zástupci v I. B třídě. Spokojeni mohou být určitě v Krásných Loučkách, kde měli letos kvalitní kádr a trenéři Pavel Otonský a Karel Čožík mohli soutěž absolvovat bez problémů. Krásné Loučky skončily na šestém místě. Hned o místo za Krásnými Loučkami skončili fotbalisté Břidličné. Břidličná měla dvě zcela odlišné poloviny soutěže.
Po podzimní části byli fotbalisté Břidličné beznadějně na posledním místě jen s pěti body. Jaro ale měli svěřenci Stanislava Juráše výborné a získali rovných třicet bodů, které je vynesli až do středu tabulky na sedmé místo. Jindřichovský Slezan hrál dlouho v horní polovině tabulky, ale v průběhu jara si trochu situaci zkomplikoval. Jindřichovští ale včas zabrali a žádné větší problémy se sestupem nepřipustili. Konečné deváté místo může Slezan pro letošek uspokojit.
 
Po loňské velmi dobré sezoně se propadla do spodních pater Chomýž. Týmu trenéra Petra Sojčáka se podle představ nedařilo a v závěru je střídal na lavičce Marián Przybyla. Tým Chomýže nakonec v posledních důležitých zápasech bodoval a nakonec obsadil jedenácté místo. Dvanáctá skončila Světlá Hora. Mužstvo Ivo Bučka hrálo proti minulé sezoně o poznání lépe, ale v závěru se sestupovým bojům nevyhnulo.
Konečné dvanácté místo těsně nad propastí ale na udržení přece jen stačí. Společně s dalším nováčkem I. B třídy, Žimrovicemi, opouští soutěž Úvalno. Úvalenští měli v průběhu soutěže náznaky, ale závěr nezvládli a v příštím roce se vrací do okresního přeboru, kde nahradí postupující Dolní Moravici. Z okresního přeboru sestupují Razová a Malá Morávka, ze třetí třídy postupují béčka Města Albrechtic a Starého Města.