Nejlépe postavený tým okresu, Břidličná, je zatím na výborném třetím místě s devíti body a dvoubodovou ztrátou na vedoucí dvojici Slavkov, Zlatníky. Tým kouče Josefa Dorňáka bude pokračovat v soutěží v sobotu od 16.00 hodin velice atraktivním sousedském derby na hřišti Dolní Moravice. Oba týmy se velice dobře znají a budou hrát na vítězství.

Optimismus vládne v Břidličné i Dolní Moravici

„Pokusíme se navázat v Dolní Moravicí na dosavadní výsledky a udržet postavení na špici tabulky. Věřím, že k zápasu nastoupíme v kompletní sestavě“, řekl trenér Břidličné Josef Dorňák.

Na druhé straně ale také nevládne předem pesimistická nálada. „Poslední dvě utkání nám vyšla na sto procent a rádi bychom v tom pokračovali“, zaznělo z řad Dolní Moravice, kterou povede k důležitému prestižnímu souboji kouč František Lipka. Sobota tedy ukáže sílu obou kolektivů.

Těžké a důležité utkání čeká svěřence Pavla Němce z Krásných Louček, kteří nastoupí v sobotu od 16.00 hodin na svém hřišti proti velice zdatnému a ambicióznímu nováčku soutěže, Štítině. Krásné Loučky jsou s pouhými dvěma body na chvostu tabulky a potřebuji naplno bodovat. „Myslím, že máme kvalitní tým a uděláme v sobotním zápase vše pro vítězství“, říká trenér Krásných Louček.

Dorňák: Věřím mužstvu

Další atraktivní derby utkání se odehraje na hřišti Úvalna, kde bude v sobotu od 16.00 hodin soupeřem domácího týmu Slezan Jindřichov. Úvalno uzavírá horní polovinu tabulky a chtělo by v ní zůstat i po sobotním zápase. Kouč Stanislav Dorňák bude dále postrádat střelce Zdeňka Sovadinu, ale bude se snažit jej nahradit. „Chceme v sobotu bodovat a věřím mužstvu“, prohlásil kouč Úvalna.

Pro body přijedou i fotbalisté Slezanu Jindřichov, kteří budou spoléhat na tradiční bojovnost a rychlé protiútoky. „Nepřijeli jsme odevzdat body a budeme o ně bojovat“, hlásá lavička Slezanu.

Sokol Chomýž chce v tabulce nahoru

Na hřišti Stěbořic se pokusí v sobotu od 16.00 hodin letos poprvé o vítězství také fotbalisté Sokola Chomýž. Tým kouče Rostislav Lhoťana je se třemi remízami na předposledním místě a chce v tabulce nahoru. „Herně nehrajeme špatně, ale vůbec nám nejde koncovka. Věřím, že se chytneme a půjdeme v tabulce nahoru“, říká trenér Chomýže.

Desátá Olympia Bruntál cestuje také v sobotu ke svému dalšímu zápasu na hřiště Slavie Opava a pokusí se stejně jako v Krásných Loučkách o vítězství. „V minulém domácím zápase jsme zaspali úvod a pak museli dohánět. Zahodili jsme spoustu vyložených příležitostí a to nás nakonec stálo body. V Opavě se pokusíme domácí ztrátu nahradit“, říká vedoucí mužstva Olympie, Josef Krajčovič.

Kdo s kým hraje v sobotu 19. září?
I.B třída – muži
Krásné Loučky – Štítina (16.30), Dolní Moravice – Břidličná (16.00), Úvalno – Jindřichov (16.00), Stěbořice – Chomýž (16.00), Slavia Opava – Olympia Bruntál (16.00) (st)