Ve skupině A si vedli nejlépe Rýmařovští, kteří všechny své zápasy vyhráli a postoupili z prvního místa. Výborně se hrou prezentovali druzí postupující, malí fotbalisté SO Bruntál A. Dobrý dojem zanechaly na palubovce také naděje Břidličné a nováčka přeborů z Horního Města. Bojovali také věkově nejmladší hráči turnaje z FK Krnov B.

Ve vyrovnanější skupině B si postup do semifinále z první příčky vybojovali malí fotbalisté FK Krnov A. Druhou postupovou příčku uhájily naděje Juventusu Bruntál o bod před třetím béčkem SO Bruntál. Pěkné výkony předvádělo také čtvrté Vrbno a pátý SK Zátor.

Turnaj pokračoval vyrovnanými semifinálovými duely. V prvním porazil SO Bruntál krnovské naděje až gólem v posledních vteřinách poměrem 2:1. Druhé semifinále mezi Juventusem a Rýmařovem skončilo 1:1 a o postupu Jiskry rozhodl až penaltový rozstřel.

Závěrečné zápasy o medaile ještě více zaplnily tribuny haly. Domácí Juventus v sestavě Doncha Birchal, Jakub Šalanka, Tomáš Brenkus, Nela Neuwirtová, Michal Sedlář, Josef Bartošák, David Kriytýn, Petr Bystřický, Jakub Zakopal, Kristián Jalpini, David Praslička a Antonín Mádr měl těžkého soupeře ve výborně hrajícím Krnovu a dlouho držel naděje.

Krnovští ale v závěru třetím gólem rozhodli a ve složení Mikuláš Poláček, Ondřej Klement, Adam Juroška, Adam Klimenko, Matěj Grulich, Michal Kozák, Marek Kelisek a Štěpán Vítámvás mohli slavit bronzové medaile.

Finále mezi domácím SO Bruntál A a Rýmařovem, který se představil na turnaji ve složení Miroslav Mušálek, Saša Pytlíček, Petr Hance, Tomáš Vychodil, Radim Přecechtěl, Martin Vavřička, David Tomíček a Jan Mihál, naplnilo očekávání. Výtečně hrající domácí se dostali až do dvoubrankového vedení. Rýmařovu se podařilo snížit a bojovalo se do posledních vteřin utkání.

SO Bruntál A ve složení Tomáš Hurajt, David Kaup, Petr Vašíček, Milan Schmidt, Štěpán Kolomý, Dominik Orság, Pavel Kamler, Jakub Meca a Dominik Klučiar těsné vítězství uhájil a stal se zaslouženým přeborníkem OFS Bruntál v halové kopané pro rok 2017.

Byly vyhlášeny i individuality turnaje. Nejlepší hráčkou se stala Marie Bambušková z Břidličné, cenu pro nejlepšího hráče převzal Pavel Kamler z SO Bruntál A, nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen Mikuláš Poláček z FK Krnov a cenu pro střelce si odvezl do Rýmařova Tomáš Vychodil.

„Dnešní turnaj byl opravdovým vyvrcholením letošních úspěšných mládežnických halových přeborů. Výborná atmosféra v zaplněné hale, skvělé a nadšené výkony všech hráčů a hráček a nakonec i výborná úroveň. Chtěl bych poděkovat všem účastníkům, rozhodčím, divákům a vedení bruntálské sportovní haly," řekl na závěr mládežnických přeborů předseda komise mládeže a vedoucí turnajů Jiří Stanovský.