Sokol Štěpánkovice – FC Slavoj Bruntál 2:2 (2:2)

Utkání za nevlídného počasí nezačalo pro bruntálské fotbalisty vůbec dobře. Již ve 3. minutě zahrávaly Štěpánkovice rohový kop, který Prasek prudce nastřelil před branku Slavoje. Gólman Zifčák se ve vzduchu snažil dostat míč pod kontrolu, ale neudržel jej v rukách a důrazný Brejer ho doklepl za jeho záda. Rychlá branka domácích však Slavoj nepoložila a během deseti minut několikrát nebezpečně zahrozil z protiútoku.

Vyrovnání se dočkal bruntálský tým v 15. minutě, když se po centru Cabala trefil hlavou do sítě domácího mužstva s chutí hrající Hoffman. Z nerozhodného výsledku se ale bruntálští fotbalisté netěšili dlouho. Ve 25. minutě se hbitý Brejer zbavil jak Stefanovského tak i Cabala, vnikl do šestnáctky a tam nastřelil ruku jednoho z obránců Bruntálu. Rozhodčí ani na chvíli nezaváhal a nařídil pokutový kop, který Prasek s přehledem proměnil ve vedoucí branku domácích.

Ani Štěpánkovice se z vedení dlouho neradovaly a již za pět minut bylo vše jinak. Ve 30. minutě se před velkým vápnem dostal k míči Ševčík a tvrdou střelou k tyči nedal domácímu brankáři sebemenší šanci zasáhnout čímž vyrovnal na poločasových 2:2. Druhá půle zápasu se hrála za neustálého deště a těžký terén překvapivě vyhovoval spíše bruntálským fotbalistům. Přesto si domácí vytvořili čtvrthodinovou drtivou převahu na jejímž konci byly tři vyložené gólové šance, které brankář Zifčák bravurně zlikvidoval.

Poslední čtvrthodina pak patřila Slavoji, který využíval především rychlých brejků. Ze všeho nejdříve se v 75. minutě dostal až před domácího brankáře Rubíček, avšak na těžkém terénu branku Štěpánkovic přestřelil. Stejná situace se odehrála o čtyři minuty později, kdy opět rychlonohý Rubíček utekl svým strážcům, avšak síly na přesné zakončení mu již nezbyly.

O další čtyři minuty později se do brejku dostal Ivo Bačo, ani jemu se nepodařilo domácího brankáře překonat a šanci ke vstřelení gólu promarnil. V nastaveném čase ještě jednou Slavoj nebezpečně zahrozil. Po Rábově střele se míč odrazil před dobíhajícího Ševčíka, avšak toho zastavil hvizd rozhodčího, který k údivu všech ukončil utkání. Bruntálští fotbalisté vybojovali překvapivý cenný bod a v sobotu zakončí podzim domácím utkáním se Slávií Opava.

Sestava FC Slavoj Bruntál: Zifčák, Chytrý, Bedáň, Repka, Cabal (Ivo Bačo), Stefanovský (Ondřej Bačo), Raab, Hoffman, Erben, Rubíček (Šmigura), Ševčík. Trenér: Karel Stefanovský.