FC SLAVOJ BRUNTÁL – BOHUSLAVICE 2:2 (2:1)

Boj o udržení I.A třídy vrcholí a vzhledem k situaci ve vyšších soutěžích potřebovali domácí v každém případě vyhrát a připsat si tři body. Se stejným cílem přijeli do Bruntálu také hráči Buhuslavic a od začátku utkání dávali domácím najevo, že to nebudou mít jednoduché. Hosté mají ve svých řadách zkušené fotbalisty a od úvodních minut předváděli pohledný, kombinační fotbal, kterým domácího soupeře přehrávali.

Slavoj spoléhal na rozehrávku svého dirigenta Hoffmanna a vysunutého Pícu, který zaměstnával obranu hostů. Nebezpečnější ale byli fotbalisté Bohuslavic, kteří se dostávali do dobrých příležitostí. Gašparik a po něm ani Tchuř je ještě nevyužili. Ke skórování ale pomohla hostům hrubá chyba domácího stopera, kterému při zpracování ve vlastní šestnáctce odskočil míč ke zkušenému hostujícímu Kretkovi a ten sám proti brankáři Slavoje nezaváhal.

Vedení dostalo hosty na koně a pokračovali v aktivním fotbale. Před brankou domácích bylo rušno. Slavoj podnikal protiútoky a měl i možnosti. Střely Macrineana, Háby a Pánka ale mířily těsně vedle branky Bohuslavic. Obrat ve vývoji zápasu nastal v závěru prvních pětačtyřiceti minut. Ve 33. minutě zahrával Bršťák standardní situaci z levé strany a na jeho centr si výborně naskočil Hoffmann a přesnou hlavičkou nedal gólmanu hostů šanci. Domácí vyrovnávací gól povzbudil a na soupeře zatlačili.

Ve 42. minutě Slavoj otočil výsledek. Centr Jana Šuláka tečoval před brankářem hostů Macrineanu a vstřelil druhou branku bruntálského mužstva. Hosté to v závěru první půle zkoušeli, ale gól se jim dát nepodařilo. Ve druhém poločase tempo hry polevilo. Domácí se snažili zajistit obranu a nepustit soupeře do šancí. Těch také ve druhém poločase před bránou Slavoje ubylo. Domácí spoléhali na protiútoky, dostávali se do dobrých příležitostí. Rozhodnout mohl zejména Píca, který provětrával obranné řady hostů, ale v rozhodujících momentech své možnosti prováhal. Hosté postupem času vycítili šanci a otevřeli obranu. Domácí hráči toho využívali, ale finální fáze jim nevycházela.

Bohuslavice byly stále nebezpečnější a brankář Slavoje musel řešit před svou svatyní nebezpečné situace. V 87. minutě ale již kapituloval. Hosté zahrávali standardní situaci ze středu hřiště a Danielem Tchuřem prudce nacentrovaný míč usměrnil hlavou zblízka za záda bruntálského gólmana střídající Drhel. V závěrečných třech minutách se hrálo z obou stran vabank. Oba celky potřebovaly vyhrát, ale branka již na bruntálském hřišti nepadla.

Po remíze 2:2 si oba týmy připsaly po bodu a zůstávají v sestupem ohroženém pásmu, které bude závislé na vývoji situace ve vyšších soutěžích. Slavoj cestuje v příštím kole na hřiště Velkých Hoštic.

Branky: 33. Hoffmann, 42. Macrineanu – 14. Kretek, 88. Drhel

Sestava Slavoje: Jiří Šulák – Ivo Bačo, Parol, Bridzik, Pánek – Hába, Hoffmann, Bršťák, Jan Šulák – Macrineanu, Píca, střídal: Ondřej Bačo. Trenér: Jaroslav Zabloudil.

Sestava Bohuslavic: Juchelka – Krupa, R. Štefek, D. Tchuř, Hrubý – Strýček, Kretek, M. Tchuř, Gašparik – P. Kocián, J, Kocián, střídali: Drhel, J. Štefek, Kušnír. Trenér: Drahoslav Buhla.