K poslednímu letošnímu utkání I. A třídy cestoval fotbalový Slavoj Bruntál do Krásného Pole s cílem napravit dojem z nevydařeného domácího duelu se Slavkovem. Hosté hýřili od zahajovacího hvizdu rozhodčího na hřišti velkou aktivitou a ta jim brzy přenesla vedoucí uklidňující gól po přesné hlavičce Raaba.

Domácí fotbalisté byli zaskočeni a nedokázali zachytávat nebezpečné útočné akce hostující fotbalistů. Slavoj hrál zodpovědně v obraně a podnikal rychlé protiútoky. V nich dominoval zejména v prvních pětačtyřiceti minutách vysunutý Píca, kterého doplňoval na hrotu útoku Raab.

Krásné Pole se snažilo vyrovnat, ale naráželo na pevnou obranu hostů. Gólová radost tak znovu přišla na druhé straně, kde zahájil chytrou brankou svůj střelecký koncert hostující Píca. Domácí to ještě zkoušeli, ale v prvním poločase střelecky disponovaný bruntálský Píca vstřelil o pár minut později třetí gól svého týmu, který vykročil za vítězstvím.

První polovina se stala záležitostí bruntálského kolektivu, kterému se dařil rychlý přechod do útoku a ten přinesl čtvrtou branku v síti Krásného Pole po dalším přesném lobu Píci. Domácí byli na kolenou a ještě před poločasem jim zasadil další úder neudržitelný Píca svým čtvrtým gólem v zápase.

Zápas byl prakticky rozhodnutý a od začátku druhé půle tempo hry polevilo. Hostující Slavoj kontroloval vývoj utkání a domácí tým se marně snažil vstřelit alespoň čestný úspěch. Ten jim vzhledem k velmi dobrému výkonu hráčů Slavoje souzen a tak přišla šestá branka v síti nešťastného domácího brankáře, kterého překonal střídající Stefanovský.

Utkání se v závěrečných minutách jen dohrávalo a po jeho skončení se mohli fotbalisté Slavoje Bruntál radovat nejen z vysokého vítězství, ale i zaslouženého titulu podzimního půlmistra soutěže.

Krásné Pole – FC Slavoj Bruntál 0:6 (0:5)

Branky:
Píca 4, Raab, Stefanovský.
Sestava Slavoje: Šulák, Bršťák, Pánek, Žila, Belej, Štralmach, Hapka, Hoffmann, Petr Šanda, Píca, Raab.
Střídali: Stefanovský, Kolín, Kopec.
Trenér: Jan Jedlička.
Vedoucí mužstva: Mikuláš Horyň.