Fotbalisté Slavoje Bruntál chtěli navázat na vítězstvím s Jindřichovem a ve Vítkově se chtěli pokusit bodovat. Domácí mají ambiciózní tým a rádi by promlouvali do postupových míst. Utkání mělo od zahájení oboustranně vyrovnaný průběh a i hra se střídavě přelévala z jedné poloviny hřiště na druhou. Také střelecké příležitostí byli k vidění jak před domácí bránou, tak i na straně hostujícího mužstva.

Slavoj byl v polovině první půle odměněn za aktivitu vedoucím gólem zásluhou Dana Hanáka. Domácí celek byl nepříznivým vývojem zaskočen a hosté mohli vstřelit druhý důležitý gól. Slaného lob přes překonaného gólmana Vítkova ale dokázali domácí obránci vykopnout z brankové čáry.

Vítkov se v závěru první půle zvedl a ještě před poločasem dokázal stav utkání vyrovnat. Vyrovnaný fotbal pokračoval z obou stran i od zahájení druhého poločasu. Oba týmy hrály ze zajištěné obrany a čekaly na chybu soupeře. Nerozhodný stav přetrvával a utkání spělo k remízovému konci. O těsném vítězství fotbalistů Vítkova nakonec rozhodl šťastný gól domácích, na který již Slavoj nedokázal odpovědět.

Po vítězství v poměru 2:1 si Vítkov připsal důležité tři body, které ho drží u špice tabulky. Slavoj bude pokračovat z pozice osmého týmu tabulky I. B třídy nedělním domácím utkáním s kvalitním Chlebičovem.

FK Vítkov - FC Slavoj Bruntál 2:1 (1:1)
Branka Slavoje: Dan Hanák
Slavoj Bruntál: Jiří Šulák - Hanák (80. Kozák), Pánek, Bridzik, Bršťák - Jan Šulák, Parol, Orság, Slaný - Píca (60. Štalmach), Raab (75. Ušala). Trenér: Josef Dorňák, vedoucí: Mikuláš Horýň