„Máme to tak, že v pátek máme vždycky těžšího soupeře, ve druhém zápase pak někoho z nižší soutěže," uvedl trenér Bruntálu a pokračoval: „Původně měli ta páteční utkání hrát kluci, se kterými počítáme do áčka a v sobotu do béčka. Ale není to tak striktní. Ne vždy všichni můžou, takže to různě zkoušíme. Potřebuju hlavně hráče vidět v zápřahu."

O sestavě na jarní část 1.A třídy kouč samozřejmě ještě jasno nemá. „Ještě je pořád čas, příprava bude ještě dlouhá. Finální verze sestav budeme tvořit dvě, tři utkání před prvním mistrákem," podotkl Mura.

Na trénincích Bruntálu se v posledním týdnu objevila nová tvář, fotbalista, o kterém se ale ve Slavoji Olympii už dlouho mluvilo. „Připojil se k nám Martin Banovec. Ještě nemáme vyřízeno jeho hostování, ale máme o něho velký zájem. Pořád se Sigmou Olomouc, které Martin patří, jednáme," říkal Antonín Mura a hned dodal: „Ale mělo by to vyjít, protože Honza Krajčovič v Sigmě působí jako trenér."

S probíhající přípravou je bruntálský lodivod prozatím docela spokojený. „Tak nikdy to není úplně ideální, ale jinak probíhá příprava v pohodě. Výsledky nejsou úplně to nejdůležitější, i když na druhou stranu můžou hráčům zvednout sebevědomí před soutěží," vykládal Antonín Mura a dodal: „Máme tam věci vydařené i nevydařené."

Za hodně pozitivní věc považuje kouč právě široký kádr. „Kromě dvou lidí jsme pořád kompletní. Dobře je, že můžeme hodně zkoušet, přehazujeme posty hráčů, hledáme ideální složení a máme hodně variant. To je hodně pozitivní," vyzdvihl bruntálský trenér.

Všechno ale tak růžové není. „Všechno po herní stránce musíme zlepšit. Pracujeme na souhře, zatím máme takové nevyrovnané výkony," dodal kouč.

Dneska přijedou do Bruntálu fotbalisté Města Albrechtic. „Je to soupeř z 1.B třídy, ale teď, ve stadiu příprav, se ta mužstva tvoří, takže ani nevíme, s jakým mužstvem přijedou. Samozřejmě chceme uhrát co nejlepší výsledek, vyhrát. Důležité bude se hlavně pomalu sehrávat, abychom byli nachystaní na jaro," uzavřel Antonín Mura.

Nutno dodat, že v sobotu přivítají Bruntálští mužstvo Zátoru.