Nejenže se svěřenci kouče Štěpána Rubíčka nevymanili ze spárů sestupového pásma, ale přišli také o vyloučeného Erbena, který při pominutí dvou žlutých faulů odehrál velmi slušný zápas.

„Situace se nám znovu zkomplikovala,“ přiznal Rubíčkův asistent Karel Stefanovský. „Do Bohumína jsme si jeli alespoň pro bod. Tuhle ztrátu musíme vymazat v domácích utkáních. Když nebudeme bodovat, záchrana se nám bude neustále vzdalovat,“ pokračoval.

Bruntál měl přitom štěstí, že prakticky všichni soupeři z nižších pater tabulky své zápasy prohráli. Ale žádný tak tragickým způsobem. Ztráta na třináctý Vratimov však stále činí tři body, což je poměrně hratelné manko. Tím spíš, když většinu svých konkurentů v boji o záchranu hostí na domácím trávníku, byť na podzim Slavoj před vlastními fanoušky získal pouhopouhé čtyři body.

Nedělní výprask na hřišti sedmého celku krajského přeboru se samozřejmě velmi rozchází s představami bruntálské generality. Trenér Rubíček i jeho asistent nabádali k pozornosti zejména při bránění standardních situací. To se s výjimkou posledního čtvrtého gólu podařilo. Slavoj však srazily do kolen útoky po křídlech. Ovšem na obranu hostů: tři branky padly až po Erbenově vyloučení, v deseti se už Bruntál příliš poddal tlaku domácího týmu.

Trápí je koncovka

„Bránění standardek se zlepšilo, ale naši hráči jsou mladí, nezkušení a soupeře si tolik nehlídají. Když se dá útočník do pohybu, už ho nezastaví. V neděli Bohumín střílel hned po přihrávce z první,“ vysvětloval Stefanovský. „Když vystřelí pohotově z osmi metrů přímo pod víko, gólman je zcela bez šance.“

Podle asistenta hlavního trenéra byla znát absence bývalého kapitána Daniela Hoffmana a útočníka Píci. Ofenzivní hra hostujícího mužstva se rozpadla okamžité poté, co došlo k vyloučení Erbena. Rubíček se Stefanovským z útoku stáhli Foltýna, na hrotu tak po zbylou půlhodinu operoval osamocený Tomáš Domiter. Ani nejlepší střelec Slavoje však nedokázal zmírnit vysokou porážku. „Snažil se, bojoval, ale stál sám proti třem obráncům. Byl prakticky bez šance, aby před šestnáctkou něco vykouzlil,“ líčil Stefanovský.

Pokud Bruntálští míní podniknout vážný krok za záchranou, do sobotního utkání s Lískovcem je potřeba zapracovat nejen na obranné fázi, ale především na proměňování šancí. „Kdo neviděl zápas, ten neuvěří, že bruntálští fotbalisté dali do utkání vše. Tedy až na čtyři branky, které skončily v naší síti. Sami jsme přitom mohli skórovat třikrát, ale to je právě ta osudová produktivita,“ řekl ještě asistent trenéra.

Útočná koncovka trápí Slavoj dlouhodobě. V krajském přeboru není mužstvo, které by dalo méně branek. Snad jen Frýdlant nad Ostravicí se s Bruntálem může rovnat v počtu nastřílených gólů. „Chybí nám také potřebné fotbalové štěstí, někdy nastřelíme tyč, jindy míč proletí jen pár čísel nad břevnem. Zkrátka nedokážeme dovézt akci do úspěšného konce,“ litoval Karel Stefanovský. „Herně vypadá kádr nadějně, ale efektivita je velmi špatná. Chybí nám střelci typu Tomáše Domitera, hráči, kteří dokáží s chladnou hlavou zakončit.“

Rozhovor s asistentem trenéra Karlem Stefanovským naleznete ZDE.
MS Krajský přebor.