Fotbalové soutěže jsou rozehrány a o body budou bojovat také naši zástupci. Do hry vstoupí Jiskra Rýmařov, FK Krnov i Slavoj Bruntál.

Nejvýše postavená divizní Jiskra Rýmařov má za sebou dva zápasy a v obou utrpěla těsné porážky. Doma smolně podlehla Jakubčovicím, poté prohrála v Mikulovicích. V neděli přivítají svěřenci kouče Petra Kostelníka na svém hřišti velice zdatný tým Tescomy Zlín.

Hosté určitě přivezou i hráče z druholigového A týmu a Jiskra to nebude mít rozhodně jednoduché. „Při troše štěstí jsme mohli v obou utkáních bodovat. Musíme ale připustit, že máme ve hře nedostatky,“ říká rýmařovský kouč, který pracuje oproti jaru s hodně pozměněným mužstvem. V utkání se Zlínem by Jiskra již potřebovala bodovat a bude pro to dělat vše. Zápas na rýmařovském hřišti zahájí v 16.30 hodin a domácí fotbalisté budou spoléhat i na příznivce. „Budeme to mít těžké, ale nezbývá nám nic, než bojovat,“ dodává ještě lodivod Petr Kostelník.

Hudský: Na porážku musíme zapomenout

Nijak radostně nezačali nový ročník fotbalového krajského přeboru ani fotbalisté FK Krnov. Krnovští přivítali na svém hřišti minulou neděli celek Petřkovic a po skončení si odnesli z hrací plochy z úvodního letošního mistrovského utkání krutou porážku 1:4. Kouč Krnova Antonín Hudský litoval promarněných brankových příležitostí, ale to je pro krnovské fotbalisty dlouhodobější slabinou.

Krnované budou pokračovat v soutěži druhým utkáním v sobotu dopoledne na hřišti kvalitního mužstva Nového Jičína. Nový Jičín sebral body v prvním kole fotbalistům Oldřišova na jejich hřišti a bude chtít zcela určitě uspět i před vlastními příznivci. Krnov tak nebude mít co ztratit a může hrát svou hru na rychlé protiútoky, kterými slavil úspěch v minulé sezoně.

„Na domácí porážku musíme rychle zapomenout, je to fotbal. V Novém Jičíně se pokusíme o nápravu a věřím, že náš kolektiv na to má,“ říká krnovský trenér.

Slavoj prý potřebuje doplnit kádr

Radost nepanovala v žádném případě ani v Bruntále, kde domácí Slavoj Bruntál hrál po sestupu z krajského přeboru první soutěžní utkání nového ročníku I.A třídy. Bruntálští přivítali na svém hřišti agilní Štěpánkovice a v průběhu utkání si s nimi nedokázali poradit.

Hosté byli zkušenějším a produktivnějším týmem. Slavoji se nedá upřít snaha, ale to bohužel nestačí. Soupeř byl lepší a potvrdil to i vítězstvím. V sobotu budou mít fotbalisté Slavoje možnost rehabilitace na hřišti Velkých Hoštic. Kouč Jan Jedlička bude spoléhat na stopera Samsona, Hoffmanna, Pánka a bojovnost mladých hráčů.

„Potřebovali bychom tým ještě doplnit. Nedá se ale nic dělat, a tak se budeme o výsledky rvát,“ zní z lavičky Slavoje.