Čtyři kola před koncem divizní soutěže bojují o naději na záchranu fotbalisté Jiskry Rýmařov. Rýmařovští fotbalisté poslední tři utkání vyhráli, ale na předposlední Velké Losiny ztrácí čtyři a na čtrnácté Hranice pět bodů. Naděje je sice mizivá, ale umírá až na konec.

V sobotu od 16.30 hodin pokračuje Jiskra dalším zápasem na hřišti v tabulce pátého Hulína a pokud chce pomýšlet na udržení, musí bodovat. "Budeme bojovat až do konce," byl hlas z lavičky rýmařovských fotbalistů.

Po čtrnáctidenní pauze zaviněné nepříznivým počasím a nezpůsobilým terénem v Čeladné vyběhnou na hřiště fotbalisté FK Krnov. V neděli od 17.00 hodin přivítají před svými příznivci celek Baníku Albrechtice a budou hrát na vítězství.

"Věřím, že přerušíme špatnou sérii a soupeře porazíme. Minulý týden jsme nehráli, ale snad se to na výkonu týmu až tak neprojeví. Doufám, že budeme až na potrestaného gólmana Furtchaka již kompletní a vrátíme se ke své hře. Utkání s Čeladnou budeme dohrávat ve středu v týdnu," řekl kouč krnovského mužstva Antonín Hudský. Krnovští jsou s třiceti body jedenáctí, jejich nedělní soupeř má o čtyři body méně a je třináctý. I proto je utkání pro svěřence Antonína Hudského z Krnova značně důležité.

Devátý Slavoj doma přivítá Koběřice

Pauzu měl také fotbalový Slavoj Bruntál. Sobotní utkání na hřišti lídra tabulky, Fotbal Opava 2004, se kvůli terénu nehrálo a pokračovat budou bruntálští opět na svém hřišti, kde v posledním domácím zápase rozdrtili Šilheřovice. Utkání se hrálo na umělé trávě a o stejné hrací ploše se uvažuje i v nedělním klání. V něm se v Bruntále představí v neděli od 17.00 hodin tým Kobeřic, který je na třetím místě. Slavoj má bodů pětadvacet a je devátý.

"Uvidíme podle travnatého terénu na hlavním hřišti, kde se utkání bude hrát. V každém případě potřebujeme pro klid ve zbytku soutěže bodovat, ale soupeř bude tentokráte hodně těžký," řekl kouč Slavoje, Jan Jedlička. Slavoj má potíže s marodkou a nečeká jej v neděli rozhodně lehký úkol.