Vinou zranění a nemocí nastoupilo torzo sestavy Slavoje Bruntál do dalšího utkání I. A třídy na svém hřišti v nedělním odpoledni proti Bolaticím. V průběhu devadesáti minut tahali za delší konec hosté, kteří si nakonec odvezli nejtěsnější vítězství.

Fotbal příliš krásy nepobral

Od zahájení prvního poločasu se hrál v Bruntále poměrně neurovnaný fotbal. Na Slavoji byla znát pozměněná sestava s hráči B mužstva. Hosté působili na hřišti kompaktnějším dojmem a byli v poli lepším týmem. Domácí se snažili o jednoduchý fotbal s dlouhými míči, které nakopávali na polovinu hostů. Tam se ale domácí útočníci v prvním poločase neprosadili a nevytvořili si ani výraznější příležitost ke vstřelení branky.

Bolatice v útoku aktivnější

Hosté byli častěji nastěhovaní před velkým vápnem Slavoje, ale v koncové fázi působili marným dojmem. Když už se dostali ke střele, vychytal je domácí gólman Šulák.

Obraz hry se neměnil ani po přestávce. Slavoj se pokoušel prosadit, ale hosté bránili bez větších problémů. Techničtější Bolatice si vytvořily i ve druhém poločase více brankových příležitostí, ale naštěstí pro domácí pokračovaly v jejich zahazování.

Rozhodl pokutový kop

Rozhodnutí sotva průměrného utkání přinesla osmašedesátá minuta. Hráči Slavoje ztratili na polovině hřiště míč. Do otevřené obrany domácích prošel hostující Grygar a domácí stoper jej musel zastavit ve vlastním pokutovém území jen za cenu faulu. Hosté dostali příležitost zahrávat pokutový kop. S ním si zkušeně poradil Vehovský a Bolatice vedly.

Šance byly, ale zvrat nepřišel

Slavoj se snažil zápas zvrátit a mohlo se mu to podařit. Píca nejprve neproměnil samostatný nájezd na brankáře hostů a po něm nedostal mezi tyče bolatické brány hlavičkou míč ani Pánek. Po skončení zápasu si tak Slavoj připsal porážku 0:1.

FC Slavoj Bruntál – FK Bolatice 0:1 (0:0)

Branka: 68. Vehovský z pokutového kopu.

Slavoj Bruntál: Šulák - Bršťák, Belej, Stefanovský (Madaj), Pánek - Kocvelda (Toman), Richard Šanda, Macrineanu, Píca - Raab, Kolín (Slaný), trenér: Jan Jedlička.