Pouze jeden hráč na střídání

Bruntálští fotbalisté cestovali k úvodnímu letošnímu mistrovskému utkání pouze s jedním náhradníkem na lavičce, ale s cílem pokusit se o bodový zisk. Ten začali hosté od úvodního hvizdu rozhodčího naplňovat.

Hráči Slavoje měli míč častěji na svým kopačkách a vytvářeli si i více střeleckých příležitostí. Střelou ze střední vzdálenosti ohrozil branku domácího týmu Satke a po něm pálil vedle brány Klimenko.

Bruntál měl více ze hry, skóre otevřel Drbal

Domácí hráli jednoduchý fotbal a sázeli na bojovnost. Brankář hostů Šulák si ale s jejich střeleckými pokusy či centry před jeho bránu věděl rady a míč za svá záda nepustil. Rušněji bylo před domácím brankářem, který byl nucen poprvé kapitulovat ve dvaadvacáté minutě. Bršťák našel naběhnuvšího Drbala, a ten ze strany prostřelil domácího gólmana. Hosty vstřelená branka ještě více nabudila a Slavoj pokračoval v aktivním výkonu.

Druhý zásah Slavoje přidal Píca

Ten vyústil v šestadvacáté minutě ve druhou branku bruntálského kolektivu. Po nedovoleném zákroku zahrával standardní situaci Klimenko. Jeho přesný centr před branku Štěpánkovic našel Pícu, a ten hlavou vsítil nezadržitelně druhou branku Slavoje Bruntál. Hosté mohli do přestávky své vedení navýšit, ale střelecky se stejně jako domácí hráči přes řadu dobrých příležitostí neprosadili.

Nápor domácích a kontaktní gól

Druhých pětačtyřicet minut utkání začalo náporem fotbalistů Štěpánkovic, kteří se snažili nepříznivý vývoj utkání zvrátit. Bruntálský gólman dostal několikrát příležitost prokázat své kvality. V jedenapadesáté minutě ale přesto inkasoval. Domácí fotbalisté zahrávali zpoza velkého vápna přímý volný kop. Bruntálský strážce svatyně vyrazil míč jen na tyč, od které se míč vrátil k volnému Heiderovi, který pohodlně skóroval a vrátil tak svůj tým znovu do utkání.

Slavoj přebral iniciativu

Zápas dostal náboj. Domácí pokračovali v tlaku na bruntálskou branku a snažili se prosadit zejména centrovanými míči. Defenzíva Slavoje si věděla rady a více soupeři nedovolila. Postupem času začali přebírat iniciativu znovu hosté, kteří si vytvořili hned několik vyložených brankových příležitostí. Satke samostatný nájezd na branku domácích neproměnil a po něm neuspěl ani Píca. Když Bruntálští zahodili i další možnosti, tak domácí naděje stále žila.

Pečeť v podobě trefy Satkeho

Rozhodnutí přišlo necelých deset minut před závěrečným hvizdem rozhodčího. Na šestnáctce Štěpánkovic převzal míč hostující Satke a bombou otočky nedal domácímu brankáři možnost zasáhnout. Slavoj si odvezl z prvního letošního utkání na hřišti Štěpánkovic zasloužené vítězství v poměru 3:1. V neděli od 17 hodin se poprvé v nové sezoně představí fotbalisté Slavoje Bruntál doma svým vlastním příznivcům v utkání proti Heřmanicím.

Štěpánkovice – FC Slavoj Bruntál 1:3 (0:2)
Branky: 55. Heider - 22. Drbal, 25. Píca, 80. Satke
Slavoj Bruntál: Šulák - Bršťák, Pánek, Slaný, Stefanovský - Marcineanu, Klimenko, Garba, Drbal - Píca, Satke, střídal: Domiter, trenér: Jaroslav Zabloudil