Utkání na bruntálském hřišti začalo aktivitou hostů, kteří na sebe v posledních týdnech upozornili vyřazením divizního Lískovce z českého poháru a dalšími výbornými výsledky. Domácím ale vyšel výborně vstup do utkání, kterým kvalitního soupeře evidentně zaskočili.

Z levé strany na útočné polovině centroval Macrineanu míč do velkého vápna hostů, kde se skvěle orientoval Zabloudil a hlavou zajistil Slavoji jednobrankový náskok. Sebejistí hráči Heřmanic v dalším průběhu první půle výborně kombinovali a dostávali se do střeleckých pozic. Naštěstí pro domácí je nedokázali zakončit, nebo dobře zasáhl gólman Slavoje.

Slavoj čekal na protiútoky a po jednom z nich mohl vedení navýšit. Píca vyslal na branku Heřmanic Satkeho, ten ale na brankáře hostů nevyzrál. Heřmanice pokračovaly v kombinačním projevu, ale narážely na bojovnost domácích, kteří si z brejku vytvářeli šance. Střela Píci ve 29. minutě minula branku hostů a ani následný závar po rohovém kopu neskončil v síti Heřmanic.

Hosté tlačili a v samém závěru se zlobili na rozhodčího, po kterém se dožadovali nařízení penalty. Ten ale jejich prosby nevyslyšel.

Svižně začala druhá polovina zápasu. Hned po rozehrání měli šanci domácí, ale míč po ose Píca, Bršťák a Satke posledně jmenovaný do sítě hostů nedostal. V 50. minutě se musel vytáhnout proti střele Valoucha domácí brankář. O deset minut později skončila další možnost hostů těsně mimo branku Šuláka.

V 64. minutě již tlak Heřmanic našel odezvu. Michalák potáhl míč přes celou útočnou polovinu a předložil gólovou přihrávku Strojkovi. V 66. minutě pálil Macrineanu, brankář Heřmanic míč zkrotil ve svých rukavicích. Z protiútoku měl možnost hostující Mooc, ale na gólmana Šuláka si nepřišel. V 71. minutě přišla radost v řadách Slavoje. Rohel vhodil autové vhazování na Pícu, který našel před brankou hostů Satkeho, a ten se nemýlil.

Heřmanice musely znovu dotahovat. Tlak hostů vyústil v 79. minutě, kdy domácí faulovali ve svém pokutovém území a rozhodčí proti nim nařídil pokutový kop. Strojek s poradil a bylo znovu vyrovnáno. Heřmanice chtěly vyhrát a tlačily se do útoku. Velkou šanci zahodil v 85. minutě hostujícím Koval, který zblízka přestřelil bránu Slavoje.

Hráči Bruntálu bojovali a v 88. minutě přišlo rozhodnutí. Macrineanu zahrával z levé strany šestnáctky trestný kop a ten prošel houštinou těl až za záda nešťastného brankáře Heřmanic. V závěru si Slavoj těsné vítězství pohlídal a získal další velmi důležité tři body.

FC Slavoj Bruntál – Heřmanice 3:2 (1:0)
Branky: 4. Zabloudil, 71. Satke, 87. Macrineanu - 64. a 78. z pen. Strojek

Slavoj Bruntál: Šulák - Stefanovský, Pánek, Kopec, Bršťák - Macrineanu, Zabloudil (46. Rohel), Klimenko (44. Kolín), Garba - Píca, Satke, trenér: Jaroslav Zabloudil
Heřmanice: Žiga - Hudeček, Dominik, Šebek, Mohelník - Michalák, Mooc, Strojek, Valouch, Koval, Suchopa, střídali: Rozsíval, Olach, trenér: Jaroslav Mlčoch